Tag: лондон
Полицијата имала многу работа

ВИДЕО: Хаос во Лондон по островското дерби меѓу Англија и Шкотска

пред 7 часа
демант од уефа

Финалето од ЕУРО сепак на Вембли, УЕФА се огласи

пред 1 ден
уефа размислува

Финалето на ЕУРО можно е да се пресели, Будимпешта гарантира 100 проценти полни трибини

пред 1 ден
ПОПУШТААТ ЗАШТИТНИТЕ МЕРКИ ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА

Телеграф: Нокаут фазата на Вембли ќе се игра пред 45.000 гледачи

пред 1 нед.
Ќе има ли договор ?

Антонио Конте пред шокантен кам-бек во Премиер лигата

пред 2 недели
Откако Мурињо му ја „зема“ работата во Рим

Сари се враќа во Премиер лигата, два клуба од Лондон во преговори со Италијанецот

пред 1 месец
познати почетните состави

Почетни состави: Реал оди на се или ништо , Челзи исто како во Мадрид

пред 2 мес.
Шпанецот добива одлична понуда од Лондон

Тухел сака да ги спои Силва и Рамос, реваншот ќе биде искористен и за преговори

пред 2 мес.
ЦЕЛА ГОДИНА ОГРАБУВАЛЕ НИЗ ЛОНДОН

ВИДЕО: Напаѓачите на Озил и Колашинац осудени на повеќе од 100 години затвор

пред 3 мес.
во целата приказна се поврзани Сити и Ливерпул

Томас Тухел одби да одговори на новинарско прашање: Нема шанси да ви дадам одговор

пред 3 мес.
Реванши во осминафиналната рунда во елитата на УЕФА

Баерн Минхен фаворит против Лацио, Челси и Атлетико Мадрид во Лондон ќе се борат за четвртфинале во ЛШ

пред 3 мес.
Бојата иста, стилот сличен ...

ФОТО: Навивачите на Челси се чудат, најавен новиот дрес без многу промени во дизајнот

пред 3 мес.
На напаѓачот не му се брза

Хари Кејн сака да остане во Тотенхем барем уште една сезона и покрај интересот од Манчестер

пред 4 мес.
По двата гола против Бенфика

Обамејанг: Сите се среќни вечерва, тимот покажа карактер и заслужено победивме

пред 4 мес.
Португалецот не размислува за отказ

Мурињо: Тренерите кои се во доминантни клубови можат да кажат дека се е` розово

пред 4 мес.
Португалецот не е повеќе еден од најдобрите

Мурињо станува просечен менаџер, Тотенхем мора да си бара ново решение

пред 4 мес.