Tag: лотито
втората екипа на лотито се врати во серија а

Салернитана по пауза од 22 години се врати во Серија А

пред 4 мес.
тимот од рим ќе го продолжи договорот со инзаги

Лацио и Инзаги блиску до нова соработка

пред 5 мес.
клубот од рим размислува за смена на изнаги

Лацио преговара со Алегри, клубот од Рим нема трпение за Инзаги

пред 11 мес.
Награда за одработеното

Лацио му нуди нов договор на Симоне Инзаги

пред 1 година
Во Лацио се среќни по најавата за рестарт во Серија А

Лотито: Ова не е победа за Лацио, ова е победа за целиот фудбал во Италија

пред 1 година
првиот човек на лацио во ново препукување

Лотито има нов непријател, покрена тужба против “Gazzetta dello Sport”

пред 1 година
лациалите брилјираа сезонава...

Лотито: Го променив менталитетот на клубот

пред 1 година
Откако ПСЖ стана првак на недовршена сезона

Макси Лопез: Ако Италија го прифати примерот на Франција, тоа ќе значи шанса за трета светска војна

пред 1 година
Првиот човек на Лацио има решение без сезоната да се доигра

Лотито ја фрли ракавицата: Ајде Лацио и Јувентус да одиграт решавачки натпревар за титулата

пред 1 година
„кралевите“ треба да платат но и да дадат еден играч

Лацио ќе го пушти СМС во Реал Мадрид само под два исполнети услови

пред 2 години
контраверзниот сопственик на лациалите ја подгрева атмосферата

Лотито: Очекувам „жесток“ Лацио против Интер

пред 2 години