Tag: ЛШ
Атлетико испушти шанса против Баерн Минхен

Симеоне: Мечот против Салцбург за нас ќе биде како финале на ЛШ

пред 2 мес.
нападот со кавани и рашфорд

Солскјер со овие единаесет оди на победа против ПСЖ (ФОТО)

пред 2 мес.
Лоши вести за кралевите

Зидан ќе збесне, Азар во аут шест натпревари за Реал Мадрид

пред 2 мес.
Јувентус в среда го пречекува Динамо Киев

Јувентус посилен за Кјелини и Демирал за мечот со Динамо Киев

пред 2 мес.
Проблеми за Солскјер

Половина тим на Манчестер јунајтед неизвесен за дуелот со ПСЖ

пред 2 мес.
Нема крај за проблемите на црвено-црните

ОФИЦИЈАЛНО: Уште еден натпревар на Вардар 1961 во ЛШ одложен поради Ковид-19

пред 2 мес.
Се чека официјална потврда од УЕФА

Ливерпул против Митјиланд на неутрален терен за да избегне карантин

пред 2 мес.
Анализа за мечот со Реал Мадрид во ЛШ

Фабио Капело: Конте време е да го промени стилот на игра

пред 2 мес.
дерби во милано во лигата на шампионите

Официјални состави за супер дербито Интер-Реал Мадрид (ФОТО)

пред 2 мес.
Барса има четири од четири во ЛШ

Куман:  „Ова е вистинската Барселона“

пред 2 мес.
Челси, Севиља, Барселона и Јувентус во нокаут фазата

ЛШ: Јувентус и Барселона во осминафиналето, Нејмар му донесе триумф на ПСЖ

пред 2 мес.
Вечерта во ЛШ почна со драма

ЛШ: Челси и Севиља во драматичен финиш први ја минаа групната фаза (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Воведни мечеви од 4 коло

ЛШ: Челси и Севиља на чекор до нокаут фазата (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Добри вести за „црвените“

Јирген Клоп потврди дека Салах има негативен Ковид-19 тест, напаѓачот се врати на тенинзите

пред 2 мес.
Тајна „стара“ 30 години

Шокантна исповед на Стојановиќ, Французите нуделе куп пари да ја „продаде“ Звезда во финалето во Бари

пред 2 мес.
Утеха за играчот на Краснодар

ВИДЕО :УЕФА го избра ремек делото на Сулејманов за гол на неделата во ЛШ

пред 2 мес.