Tag: Луис Хамилтон
Ова е неочекувано

Еклстоун со шок за фановите на Мерцедес: Хамилтон размислува за пензија

пред 4 недели
Откако Мерцедес ги повлече тужбите

ВИДЕО: Ферстапен официјално го доби трофејот, Хамилтон ја бојкотираше свеченоста

пред 1 месец
ТИТУЛАТА НА КРАЈОТ ВО НЕГОВИ РАЦЕ

Ферстапен по драматичната трка: Конечно малку среќа и за мене, му благодарам на Перез

пред 1 месец
МОЖЕБИ И СКАНДАЛОЗНА ТРКА

ВИДЕО: Каква Ф1 драма- Макс Ферстапен од изгубена позиција, со помош на Перез и сејфти кар стигна до титулата во последниот круг

пред 1 месец
ФЕРСТАПЕН И ХАМИЛТОН ВЛЕГУВААТ СО ИСТО БОДОВИ

Денес се завршува една од најдраматичните Ф1 сезони: Еве што се треба да знаете пред последната трка

пред 1 месец
шумахер за него е најдобриот

Фетел: Не би сакал Хамилтон да победи

пред 1 месец
Одлична трка на шампионот

ВИДЕО: Хамилтон ја покажа сета своја умешност, Ферстапен се „загуби“

пред 2 мес.
За Спринт трката во Бразил

Официјално: Хамилотон е дисквалификуван, Ферстапен помина со парична казна

пред 2 мес.
Истрага за Верстапен и казна за Хамилтон?!

Неовластена проверка на болидот на Хамилтон: Верстапен под истрага?!

пред 2 мес.
ПРОБЛЕМ ЗА БРИТАНЕЦОТ

Хамилтон доби казна: На четири трки пред крајот Ферстапен со сериозна предност

пред 2 мес.
НОВ ПРЕДИЗВИК

Валтери Ботас го менува тимот, Хамилтон ќе има нов колега

пред 5 мес.
ЌЕ БИДЕ СУПЕР ИНТЕРЕСНО ДО КРАЈ

Драма за титулата во Формула 1: Ферстапен стигна до победа и предност пред Хамилтон во мртвата трка

пред 5 мес.
не се чувствувал воопшто добро

Луис Хамилтон на лекарски прегледи веднаш по завршување на трката во Унгарија

пред 6 мес.
одлични квалификации за светскиот шампион

Прекинат постот: Хамилтон на пол -позицијата во Унгарија

пред 6 мес.
Домашната публика го поздрави шампионот

ВИДЕО: Хамилтон најбрз во квалификациите на „Силверстоун“

пред 6 мес.
ова вреди да се погледне

ФОТО/ВИДЕО: Револуција во Ф1, вака ќе изгледаат болидите идната година

пред 6 мес.