Tag: Луис Суарез
ГОЛЕМОТО РИВАЛСТВО МОЖЕЛО ДА ДОБИЕ НОВ МОМЕНТ

Евра: Бев со моите браќа, го видов Суарез, го спасија сопругата и децата

пред 3 недели
УРУГВАЕЦОТ И АРГЕНТИНЕЦОТ СЕ ГОЛЕМИ ПРИЈАТЕЛИ

Суарез откри за што зборувал со Меси пред трансферот во ПСЖ

пред 2 мес.
конечно погоди на гости во лигата на шампионите

Суарез го разби малерот, запиша гол по голема пауза во Лигата на шампионите и повторно против тим од Италија

пред 2 мес.
НЕВЕРОЈАТНИОТ УРУГВАЈЕЦ

ВИДЕО: Луис Суарез успеа да измисли нов начин за крадење време

пред 5 мес.
ИМ ПРАТИЛ ФОТОГРАФИЈА НА ХОЛАНЃАНЕЦОТ И НА БАРТОМЕУ

Суарез: Куман е човек без карактер, ниту тој, ниту било кој од поранешната управа на Барса не ми честиташе

пред 6 мес.
Уругваецот нема да го менува клубот

Луис Суарез: Сигурен сум дека ќе останам, Атлетико Мадрид ме дочека со гордост

пред 6 мес.
ДО 82-ТА МИНУТА МОНМЦИТЕ НА СИМЕОНЕ ИМАА НЕГАТИВА

ВИДЕО: Луис Суарез херој, Атлетико Мадрид со пресврт против Осасуна остана на врвот пред последното коло

пред 7 мес.
Најдобриот стрелец на лидерот во Ла Лига

Лоша вест за Симеоне, Луис Суарез го повреди мускулот

пред 8 мес.
СУМИ ОД КОИ БОЛИ ГЛАВА

Меси има астрономски договор како никој друг: Објавена листата на петте најплатени фудбалери

пред 9 мес.
СЕРИЈАТА ТРАЕ ОД СЕПТЕМВРИ 2015 ГОДИНА

Црна серија на Луис Суарез: Последен пат на гостување во Лигата на шампионите постигна гол пред шест години

пред 9 мес.
ПРОБЛЕМИ ВО РАЈОТ НА ЧОЛО

ВИДЕО: Симеоне го замени Суарез, Уругваецот незадоволен и со иронична насмевка одби да се поздрави со тренерот

пред 9 мес.
Уругваецот со провокација до Куман

Суарез: Денеска можеме да видиме дека не е така лесно да се игра за Барса

пред 9 мес.
Уругваецот  применува чудна техника

ВИДЕО: „Темната“ страна на Луис Суарез, прво касаше сега штипе кај стигне

пред 9 мес.
УРУГВАЕЦОТ НА ЛЕТО МОЖЕ БЕЗ ПАРИ ДА СИ ЗАМИНЕ ОД АТЛЕТИКО

Суарез може како Давид Вилја: Откриена интересна клаузула во договорот со Атлетико

пред 10 мес.
УРУГВАЕЦОТ УДРИ ПО БАРТОМЕУ И КУМАН

Суарез ликува на состојбата во Барселона: Ме избркаа преку телефон, кога ќе видам што им се случува сега, потполно сум мирен

пред 10 мес.
ГО ИЗБРКАА ОД КАТАЛОНИЈА, СЕГА ИМА 14 ГОЛА НА 15 НАТПРЕВАРИ

Куман се кае за потегот кој најверојатно ќе ја чини Барселона титула: Ќе беше подобро Суарез да замине во Јувентус

пред 10 мес.