Tag: лук шо
англија поведе со 1-0

ВИДЕО: Англија поведе по 2 минути игра во големото финале , Лук Шо носи предност за Англичаните

пред 2 недели
По одличниот настап на ЕУРО

Манчестер Јунајтед под притисок му нуди нов договор на Лук Шо

пред 3 недели
Англичанецот со охрабрување кон соиграчите во Јунајтед

Лук Шо: Пред нас се три важни натпревари, особено тој со Рома

пред 3 мес.
Македонецот по ремито со „Ѓаволите“

Алиоски: Не знам дали беше пенал, но да беше за Јунајтед тие ќе го добиеа (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Домаќините требаше да добијат пенал по играта со рака на Шо

ВИДЕО: ВАР го спаси Јунајтед, Алиоски и Лидс освоија бод против фаворитот

пред 3 мес.
Раздвижено е на „Олд Трафорд“

Манчестер Јунајтед не се откажува од Кавани, нови договори и за Погба, Бруно и Шо

пред 4 мес.
Левиот бек призна дека Јунајтед одиграл лошо

Лук Шо: Очигледно е дека Пол Погба ја направи разликата, тој е играч од светска класа

пред 4 мес.
Норвежанецот по победата на „Етихад“

Солскјер: Лук Шо покажа во каква форма е, сепак Марсијал беше играч на натпреварот

пред 5 мес.
Изјавата на левиот бек предизвика големо внимание

Лук Шо под истрага поради кометнарите по дербито со Челси, нарушен бил интегритетот на судијата

пред 5 мес.
По дебаклот од Тотенхем

Лук Шо: Манчестер Јунајтед не смее вака да губи, мора да се погледнеме во огледало

пред 10 мес.
Солскјер доби поддршка пред дербито

Лук Шо: Натпреварот против Челси е одлична можност за нов почеток

пред 1 година
Лестер има контра план

Лестер ќе го пушти дефанзивецот Бен Чилвел во Челзи

пред 2 години
По повредата на левиот бек

Ешли Јанг ќе го замени малерозниот Лук Шо

пред 2 години
Левиот бек најавува поинаква сезона

Лук Шо: Ланските перформанси на Јунајтед беа засрамувачки

пред 2 години