Tag: лука дончиќ
ТРЕНЕРОТ НА ДАЛАС СО СОВЕТ ДО СЛОВЕНЕЦОТ

Џејсон Кид: Би сакал да го потсетам Дончиќ дека може да се потпре и на соиграчите

пред 3 недели
неколку дена откако потпиша нов договор со далас вреден 207 милиони долари

ФОТО: Лука Дончиќ си купи автомобил од 500.000 евра

пред 2 мес.
опуштено во далас

Дончиќ: Не знам што да правам со 207 милиони долари. Соиграчот: Врати ми го мојот покер долг

пред 2 мес.
историски ден за нба лигата

ФОТО: Дончиќ го потпиша договорот со Далас вреден 207 милиони долари во Љубљана

пред 2 мес.
Разочаран и бесен

Дончиќ со реакција по елиминацијата на Словенија: Фиба се случи! 

пред 2 мес.
Шпанија немаше одговор

ВИДЕО: Дончиќ и Чанчар ја предводеа Словенија до победа над светскиот шампион

пред 3 мес.
Домаќинот немаше сили за подвиг

ВИДЕО: Лука Дончиќ и Словенија ја декласираа Јапонија на ЛОИ

пред 3 мес.
Одигра одличен натпревар

ВИДЕО: Сите поени на маестралниот Лука Дончиќ против Аргентина

пред 3 мес.
НОВ ПРАЗНИК

Неверојатна чест за Словенецот: Во Далас во иднина ќе се славои „Денот на Лука Дончиќ“

пред 3 мес.
забавно е на тренинзите со дончиќ

ВИДЕО: Кога Дончиќ шутира и од клупа, тоа е спектакл, погледнете што погоди Словенецот

пред 4 мес.
нереална сума за дончиќ

Дончиќ добива неверојатен договор, има само една пречка

пред 4 мес.
нов договор со неверојатна цифра

Лука Дончиќ ќе потпише нов договор со Далас, Словенецот добива богатство

пред 4 мес.
Ноќ за паметење во НБА

ВИДЕО: Лука Дончиќ е вонсериски талент, ЛА Клиперс пред елиминација

пред 5 мес.
Дончиќ се изнапромашува и пак имаше трипл дабл

ВИДЕО: Далас предводен од Дончиќ го потврди пласманот во плејофот во НБА лигата

пред 5 мес.
Продолжува битката за подобра позиција

ВИДЕО: Дончиќ не дозволи нов шок за Далас, ЛА Лејкерс до победа без Леброн во тимот

пред 5 мес.
СЛОВЕНЕЦОТ РАЗОЧАРА

ВИДЕО: Лука Дончиќ потфрли, Далас убедливо поразен од Мемфис

пред 5 мес.