Tag: ЛУКА ЈОВИЌ
Бараат уште еден напаѓач

Интер во преговори со Реал Мадрид, носи уште еден нов напаѓач за новата сезона

пред 1 месец
изненадувачки вести

Реал го објави официјалниот список за Ла Лига :Јовиќ и Бејл на списокот

пред 1 месец
на излезни врати од мадрид

Џенова и Сампдорија во битка за потписот на Јовиќ

пред 2 мес.
можна е позајмица

Нико Ковач го спасува Јовиќ од хоророт во Мадрид

пред 2 мес.
интер треба да одгОвори на понудата

ФОТО: Во Реал Мадрид не го сакаат Србинот, понуден на Интер, се чека одговор од Милано

пред 2 мес.
ЌЕ МОРААТ ДА СЕ ЗАДОВОЛАТ СО ПОЕВТИНИ РЕШЕНИЈА

Реал Мадрид со 20 милиони евра и Јовиќ тргнува по главната ѕвезда на Ајнтрахт Франкфурт

пред 5 мес.
СЕПАК ТЕШКО ДЕКА ЌЕ ОСТАНЕ ВО ТИМОТ НА ЗИДАН

Лука Јовиќ сигурно се враќа во Мадрид: Тоа на необичен начин го откри неговата девојка

пред 5 мес.
Лука Јовиќ постигна гол против Волфзбург

ВИДЕО: Јовиќ постигна гол по повеќе од два месеци

пред 5 мес.
Лука Јовиќ дефинитивно се враќа во Реал Мадрид

Јовиќ откри каде ќе ја мине следната сезона: Дали неговиот избор е паметен потег?

пред 5 мес.
КРАЛСКИОТ КЛУБ ОДГОВОРИ НА ПРОВОКАЦИИТЕ НА СВОЈОТ ДОВЧЕРАШЕН ФУДБАЛЕР

Реал Мадрид му возврати на Јовиќ: Јазикот не беше проблем, сосем друг беше проблемот

пред 8 мес.
Се плаши од конкуренција

Лука Јовиќ го одбил Милан поради Златан Ибрахимовиќ

пред 8 мес.
Ефикасно попладне во бундес лигата

ВИДЕО: Јовиќ се препороди во Франкфурт, Мајнц го победи Лајпциг

пред 8 мес.
Откако имаше одлично второ деби за Франкфурт

Јовиќ постигна два гола, неговиот соиграч Шо знаел дека ова ќе се случи

пред 8 мес.
србинот блесна со два гола

ВИДЕО: На Лука Јовиќ му лежи Бундес лигата, постигна два гола, Ајнтрахт победи против Шалке

пред 8 мес.
србинот ќе игра со бројот 9

ФОТО: Лука Јовиќ се врати во клубот од каде што дојде во Реал, старо-нов предизвик за Србинот

пред 8 мес.
Зидан нема повеќе доверба во србинот

Заврши „бајката“ на Јовиќ во Реал Мадрид, напаѓачот бара нов клуб

пред 8 мес.