Tag: лука модриќ
СУПЕР АКЦИЈА И ГОЛ НА ХРВАТОТ

ВИДЕО: Лука Модриќ сам ја растури одбраната на Барселона

пред 4 дена
модриќ постигна голчиште, реал загуби

ВИДЕО: Хрватите во „транс“, голот на Модриќ уште од сега најубав во Лигата на шампионите

пред 7 дена
лига на шампиони

ВИДЕО: Голчиште на Модриќ кое долго ќе се прераскажува, Реал се врати во „живот“ против Шахтјор

пред 1 нед.
Во друштво на семејството

ФОТО:Модриќ ужива со семејството во родниот Задар 

пред 2 мес.
Време е за дружење со семејството

ВИДЕО: Модриќ се релаксира во Хрватска пред реваншот со Сити

пред 3 мес.
ќе игра уште две сезони а потоа...

Модриќ објави каде сака да ја заврши кариерата

пред 4 мес.
наскоро ќе се сретнат и ќе разговараат за фудбалот

Модриќ има големо срце, со роденденска честитка му го разубави денот на дете болно од рак

пред 5 мес.
не е прашање дали, прашање е каде ќе оди мордиќ

Иднината на Модриќ во Реал зависи од Одегард

пред 6 мес.
Се се одвива по планот на Зидан

Реал Мадрид најде долгорочна зaмeна за Лука Модриќ

пред 6 мес.
над 100.000 евра помош од хрватскиот репрезентативец

Модриќ по втор пат донираше средства, сега за болница во Задар

пред 7 мес.
Хрватот ќе мора да си најде клуб

Лука Модриќ доби дозвола да замине од Реал

пред 8 мес.
Дојде време да се разделат Реал и Лука Модриќ

Реал ќе го продава Лука Модриќ и тоа релативно ефтино

пред 8 мес.
наводно веќе се е договорено

Модриќ доаѓа во Интер со сензационална размена на играчи

пред 9 мес.
не е пожелен во градот

ФОТО: Лука Модриќ испрскан со бела боја во Сплит

пред 9 мес.
Милан ќе мора да ја засили средината

Лукас Биља може веднаш да замине од Милан

пред 9 мес.
Европјаните ќе извисат

Бекам ги носи Лука Модриќ и Едисон Кавани во Интер Мајами

пред 9 мес.