Tag: лука модриќ
СТРАШНИ ИГРАЧИ

Тим кој би можел да ја освои Лигата на шампионите: Како ќе изгледаше Динамо Загреб доколку не ги продаваше своите играчи

пред 4 недели
ЌЕ ПРИФАТИ ЛИ ХРВАТОТ НОВ ПРЕДИЗВИК?

Интерес од Премиер лигата: Модриќ од Реал Мадрид заминува во еден од најдобрите европски тимови?

пред 1 месец
сака да игра на мундијалот во катар

ФОТО: Лука Модриќ ќе продолжи да игра за Хравтска, познато е кога ќе го одигра последниот меч

пред 2 мес.
ЌЕ УСПЕАТ ЛИ?!

Марка: Реал Мадрид го притиска Модриќ да се откаже од репрезентацијата на Хрватска

пред 3 мес.
ИГРАЧ ОД ПРВА КЛАСА

Три шкотски легенди едногласно: Модриќ е магионичар, не можевме против него

пред 4 мес.
САКАШЕ ЕДНО УСПЕА ВО ДРУГО

ВИДЕО: Стана хит- погледнете ја реакцијата на шкотски фан по голот на Модриќ

пред 4 мес.
ХРВАТСКА ОДИ ВО НАРЕДНАТА ФАЗА

ВИДЕО: Одлично изведен корнер на Модриќ и гол на Перишиќ за зголемување на водството на Хрватска

пред 4 мес.
МАЈСТОРИЈА КОЈА ВРЕДИ ДА СЕ ПОГЛЕДНЕ ПОВЕЌЕ ПАТИ

ВИДЕО: Страшен гол на Лука Модриќ- Хрватска повторно води против Шкотска

пред 4 мес.
италијанецот не смее да продаде еден играч

Марка: Анчелоти доби предупредување, овој игра мора да остане

пред 5 мес.
Таборот на Реал Мадрид тажен за заминувањето на Зидан

Модриќ емотивно се збогуваше со Зидан: Господине, ми беше огромно задоволство…

пред 5 мес.
САКА ВО МАДРИД ДА ЈА ЗАВРШИ КАРИЕРАТА

ФОТО: Се согласи на помала плата- Лука Модриќ потпиша нов договор со Реал Мадрид

пред 5 мес.
ВО МАДРИД ГО ЧЕКААТ, ВО ПАРИЗ НЕ ПОМИСЛУВААТ ДА ГО ПУШТАТ

Мбапе во Реал? Ќе се борам со целата своја енергија тоа да не се случи

пред 6 мес.
НАЈМАЛКУ ЕДНА ДЕКАДА ЌЕ МИНЕ ВО КРАЛСКИОТ КЛУБ

Се согласил на помала плата: Лука Модриќ останува во Реал Мадрид, потпишува нов договор

пред 6 мес.
Хрватскиот фудбалер останува во Реал

Модриќ: Обновата на постоечкиот договор со Реал се движи во добра насока

пред 6 мес.
СЕ ЧУВСТВУВАЛ КАКО ЗАЈАК

Поранешниот фудбалер на Ливерпул се потсети на финалето со Реал: Ми беше ужасно страв, бев премногу исплашен

пред 6 мес.
Стана број еден во дресот на Хрватска

ВИДЕО: Модриќ доби овации па се расплака откако постави нов рекорд

пред 7 мес.