Tag: Лукаку
Интересна компарација од италијанската легенда

Алтобели: Лукаку е на истото ниво како Левандовски, Мбапе и Халанд

пред 6 дена
По еден гол на двата меча во Серија А

ВИДЕО: Лукаку му донесе водство на Интер, Киеза му асистираше на Роналдо против Наполи

пред 2 недели
Болоња се обиде, но не успеа да го изненади лидерот

ВИДЕО: Голот на Лукаку доволен за Интер да ја продолжи победничката низа во Италија

пред 2 недели
два клуба веќе покажале интерес за белгиецот

Интер го продава Лукаку, ја одреди цената (ФОТО)

пред 3 недели
Додека медиумите тврдат дека е во финансиска криза

Интер одбил понуди за шест протимци, сака да ги задржи најдобрите

пред 3 недели
интер е во криза, клубовите од англија сакаат тоа да го искористат

Челси го купува најдобриот од Интер, доколку пропадне трансферот на Халанд

пред 3 недели
со еден твит предизвика многу шпекулации

ФОТО: Лукаку твитна за голот на Ламела, „воскреснаа“ шпекулациите дека се враќа во Англија

пред 1 месец
одредени се казните

Истрагата завршена, позната одлуката за инцидентот Ибра – Лукаку

пред 1 месец
Дербито на колото во Серија А му припадна на новиот лидер

ВИДЕО: Лаутаро и Лукаку му пресудија на Милан, Интер на плус четири во трката за титулата

пред 2 мес.
Пет минути беа доволни за да го видиме првиот гол во Милано

ВИДЕО: Заспа одбраната на Милан, Лукаку асистира до Лаутаро за водство на Интер

пред 2 мес.
во недела супер дерби, милан - интер, двете ѕвезди повторно на терен

Познато е дали Лукаку и Ибра ќе играат на неделното дерби по инцидентот во Купот

пред 2 мес.
„Лице во лице, срце во срце“ е пораката која стои покрај графитот

ВИДЕО: Дуелот меѓу Ибра и Лукаку на неверојатен мурал пред стадионот во Милано

пред 2 мес.
лукаку двоен стрелец, и асистент во победата против лацио

ВИДЕО: Интер нов лидер во Серија А, Лацио падна во Милано, Лукаку запиша два гола

пред 2 мес.
на ИНТЕР МУ СЕ НАСМЕВНУВА ПРВАТА ПОЗИЦИЈА

ВИДЕО: Лукаку го меле Лацио, му даде два гола за 45 минути

пред 2 мес.
нема да жалат средства

Интер доби нова понуда за Лукаку, Сити го враќа Белгиецот во Англија

пред 2 мес.
„трето полувреме“ по инцидентот ибра-лукаку

Отворена истрага по инцидентот меѓу Ибра и Лукаку, дали имаше навреди на расистичка основа

пред 3 мес.