Tag: мадрид
„Кралевите“ имаат план и решени се да го остварат

Реал Мадрид ќе ги купи Мбапе и Халанд следното лето, Зидан е долгорочно решение  

пред 2 недели
Барселона изгледа ќе остане со празни раце

Реал Мадрид понудил 100 милиони евра за Лаутаро Мартинез, преговорите со Интер се во завршна фаза

пред 1 месец
Навивачите се задоволни

ФОТО: „Кралевите“ се пофалијата со црно-розовиот дрес за новата сезона

пред 2 мес.
Желба за нови успеси во Мадрид

ФОТО: Флорентино Перез со мотивациски говор на тренингот на Реал Мадрид

пред 2 мес.
„лисиците“ бараат мало богатство

Лестер бара 80 милиони фунти за Чилвел, Лампард се врти кон бекот на Реал Мадрид

пред 3 мес.
шпанеците дозволуваат да има фанови на трибините

Ѓоковиќ титулата на Мастерстот во Мадрид ќе ја брани пред публика

пред 3 мес.
бидејќи без фудбал „нема живот“

ВИДЕО: Улиците во Мадрид украсени со стотици дресови во знак на рестартот на Ла Лига

пред 5 мес.
Кошарка

Савиќевиќ: Време е за нова средина и уште поголеми предизвици

пред 5 мес.
Србинот има шанса да игра во Серија А

Лука Јовиќ останува на приоритетната листа на Милан

пред 5 мес.
Промена во плановите на португалецот

Во Јувентус ќе го почекаат, Роналдо заглави во Мадеира, а неговиот авион во Мадрид

пред 6 мес.
луксуз кој може да си го дозволи

ФОТО: Вака изгледа луксузниот дом на Азар од 15 милиони евра

пред 6 мес.
Челси е подготвен за преговори

Н`голо Канте е прв избор на Зидан за партнер на Касемиро

пред 7 мес.
„Кралскиот“ напапаѓач има проблем

Еден Азар: Комплицирано е за мене, да седам дома, се трудам да не јадам премногу

пред 7 мес.
Хуман гест на „јорганџиите“

Симеоне и играчите прифатија 70% помала плата за 430 вработени да добијат плата

пред 7 мес.
Денфазивецот денеска наполни 34 години

Серхио Рамос по 15 години во Реал размислува за заминување од Мадрид

пред 7 мес.
Тажна вест од Шпанија

ФОТО: Почина 14 годишен играч на Атлетико Мадрид

пред 7 мес.