Tag: магдебург
сензационална победа на магдебург против барселона

Магдебург освојувач на Светското клубско првенство

пред 1 нед.
МОМЦИТЕ НА БАБИЌ ЈА ЗАВРШИЈА ЕВРОПСКАТА АВАНТУРА

ФОТО: Еурофарм Пелистер повторно доживеа висок пораз и елиминација од Лигата на Европа

пред 7 мес.
Во реваншот од Европската лига на ЕХФ

Еурофарм Пелистер без Бабиќ и по поразот од Вардар 1961 гостува кај Магдебург

пред 7 мес.
По поразот од Магдебург во Битола

Бабиќ: Бевме предвидливи во нападот, а со таква игра против вака квалитетен тим знаеш дека ќе бидеш казнет

пред 7 мес.
На реваншот во Германија ќе брка негатива од осум гола

ФОТО: Еурофарм Пелистер надигран во Битола од Магдебург, Магнусон беше незадржлив

пред 7 мес.
Очекувања пред дуелот во Европската лига

Маркоски и Чаневски едногласни: Имаме шанса против Магдебург

пред 7 мес.
По поразот во швајцарија

Бабиќ: Горд сум на моите играчи, Магдебург доби лош противник

пред 8 мес.
ГЕРМАНСКИОТ ВЕЛИКАН ВО БИТОЛА

Познати сите осминафинални двојки од ракометната Лига на Европа: Тешка германска задача за Еурофарм Пелистер

пред 8 мес.
во него има голем потенцијал порачуваат од клубот

ФОТО: Магдебург му кажа „Danke“ на Филип Кузмановски

пред 1 година
потврден е трансферот на „Фитиљ“

Официјално: Филип Кузмановски на крајот од оваа сезона заминува од Магдебург и ќе го засили Хановер

пред 2 години
останува во бундес лигата

ФОТО: Хановер испрати понуда за Филип Кузмановски

пред 2 години
Магдебург и натаму е со максимален бодовен ефект

Нант и Лазаров по втор пат загубија од Магдебург и Кузмановски

пред 2 години
Кузмановски поуспешен од Лазаров

Нант и Лазаров изненадени од Магдебург на Филип Кузмановски

пред 2 години
Различен учинок на нашите интернационалци во Бундеслигата

Жарко Пешевски го реши Ерланген, победа и за Кузмановски, но и нов пораз за Талески

пред 2 години
Кристопанс подобар од Кузмановски

На своето деби во Фуксе Берлин, Кристопанс славеше против Кузмановски и Магдебург

пред 2 години
Две победи на Филип Кузмановски

Магдебург и Кузмановски се враќаат со нова победа од Шпанија

пред 2 години