Tag: мајами
Во богатата нба ноќ

ВИДЕО: Мајами одигра неверојатно полувреме против Бостон, ЛА Лејкерс фаќа „залет“

пред 1 нед.
Потроши 7,3 милиони евра

ФОТО: Меси си купи луксузен стан во Мајами, ќе ја напушти ли Барселона?

пред 4 недели
Ф1 трките се зголемуваат

Ф1 трка во Мајами од следната година

пред 1 месец
Уште едно откажување

Халеп нема да игра во Мајами поради повреда на рамото

пред 2 мес.
Неочекувана одлука на шпанецот

Надал: Тажен сум што објавувам дека нема да играм во Мајами

пред 2 мес.
Во најсилната кошаркарска лига на светот

ВИДЕО: ЛА Лејкерс ја прекина низата позрази, Мајами подобар од Јута Џез

пред 3 мес.
Десет натпревари во богатата НБА ноќ

ВИДЕО: Неверојатен пресврт на Голден Стејт, Јута продолжи со победничкиот поход

пред 3 мес.
Лидерот на Западот е во топ форма

ВИДЕО: Јута Џез до седма победа во низа, Мичел и Богдановиќ функционираа перфектно

пред 3 мес.
Божиќно шоу на Робинсон

ВИДЕО: Робинсон со рекорд на Божиќ во НБА, Мајами запиша победа

пред 5 мес.
По отказот на Гентри

Ван Ганди нов тренер на Њу Орлеанс

пред 7 мес.
Ни „мамба“ дресовите не помогнаа во петиот меч

ВИДЕО: Мајами не се предава, втора победа над ЛА Лејкерс во финалето

пред 7 мес.
Во четвртиот натпревар со ЛА Лејкерс

ВИДЕО: Горан Драгиќ не можеше да се помири што не е на паркетот  

пред 7 мес.
Мајами поразен по трет пат

ВИДЕО: ЛА Лејкерс на чекор до шампионската круна во НБА лигата

пред 7 мес.
Мајами намали на 2:1 во финалето

ВИДЕО: Батлер го уништи ЛА Лејкерс, Леброн не можеше да го дочека крајот

пред 8 мес.
Дуото постигна над 60 поени

ВИДЕО: „Лејкерси“ поведоа со 2-0, Мајами немоќен пред дуото Џејмс – Девис

пред 8 мес.
Словенецот чека дијагноза

Голем удар за Мајами, Драгиќ има посериозна повреда?

пред 8 мес.