Tag: мајкл џордан
Доволни му беа само три години

ВИДЕО: Лука Дончиќ го надмина Мајкл Џордан, Далас загуби од Чикаго

пред 4 мес.
Ѕвездата на ЛА Лејкерс со интересно мислење

Леброн Џејмс: Се чуствувам како Мајкл Џоран во најдобрите години

пред 5 мес.
Имале ист статус во различни спортови

Пујол верува дека тоа што е Џордан во кошарката , Меси е во фудбалот

пред 5 мес.
од 1984 година

Легендарниот дрес на Мајкл Џордан продаден на аукција за 320.000 долари

пред 5 мес.
Џордан е газда на НБА лигашот Шарлот

Мајкл Џордан влегува во НАСКАР со свој тим

пред 8 мес.
Меѓу најнеуспешните тренери на Чикаго

Чикаго Булс го отпушти тренерот Џим Бојлен

пред 9 мес.
Кош и провокација за неговиот чувар

ВИДЕО: Мајкл Џордан и на 57 години се труди да го задржи стилот

пред 10 мес.
Ем-Џеј не можел да остане рамнодушен

Мајкл Џордан ќе донира 100 милиони долари во борбата против расизмот и социјалната правда

пред 12 мес.
реакција повод смртта на џорџ флојд

Се огласи и легендарниот Мајкл Џордан: Ужасно сум лут, доста е (ФОТО)

пред 12 мес.
изјави инспирирани од „Последниот Танц“

Мајкл Џордан бил инспирација на: Леброн, Нејмар, Анри, Тајгер Вудс, Федерер …

пред 12 мес.
Џордан, Пипен, Родман.... победуваат и во пензија

„Последниот Танц“ постави нов рекорд, го гледале скоро 24 милиони луѓе

пред 12 мес.
РЕАКЦИЈА ОД ВТОРИОТ НАЈДОБАР ВО ЗЛАТНАТА ГЕНЕРАЦИЈА

По Грент и Пипен е незадоволен од прикажаното во „Последниот Танц“

пред 12 мес.
„џорданките“ со потпис соборија рекорд

ФОТО: Мајкл Џордан на аукција продаде патики од 1985 година и собори Гинисов рекорд

пред 12 мес.
Критики за пораката која ја испраќа

Соиграч на Џордан: „Последниот Танц“ е лага до лага, далеку е од вистинската слика

пред 12 мес.
Бара дуел еден на еден

ФОТО: Младата ѕвезда на Шарлот со провокација до Мајкл Џордан

пред 1 година