Tag: мајорка
мајорка е фаворит за враќање во елитата на шпанија

ФОТО: Мајорка го објави составот за новата сезона, Трајковски го задржа дресот со број 17

пред 1 месец
Добри вести за селекторот Ангеловски

ВИДЕО: Трајковски и Несторовски во голгетерски ритам пред Естонија и Грузија

пред 2 мес.
Скромна минутажа во првата сезона

ФОТО: Трајковски тргна со Мајорка, навивачите очекуваат многу повеќе од Македонецот

пред 2 мес.
Гарсија ќе ја враќа Мајорка во Ла Лига

Александар Трајковски доби нов тренер, Луис Гарсија на клупата на Мајорка (ФОТО)

пред 3 мес.
Во последното коло од Ла Лига за оваа сезона

ВИДЕО: Леванте без Барди до победа против Гетафе, Мајорка и Трајковски се одјавија со реми

пред 3 мес.
Трајковски повторно на клупата на Мајорка

ФОТО: Енис Барди не е во составот на Леванте за пресметката со Гетафе

пред 3 мес.
Џабе беше услугата од Барди и Леванте

ВИДЕО: Александар Трајковски и Мајорка испаднаа од Ла Лига по поразот од Гранада

пред 3 мес.
мајорка е пред испаѓање од ла лига

Трајковски следната сезона ќе има нов тренер, Морено заминува од Мајорка

пред 3 мес.
мајорка закована на дното во ла лига

ВИДЕО: Трајковски одигра 25 минути, Мајорка поразена од Севилја

пред 3 мес.
Трајковски уште еднаш заборавен на клупата за резерви

ВИДЕО: Мајорка запиша голема победа над Леванте, Барди го одигра цел натпревар

пред 4 мес.
За македонската пресметка во Ла Лига

ФОТО: Барди стартер за Леванте во дуелот со Мајорка, Трајковски остана на клупата

пред 4 мес.
пресметката започнува од 19-30 часот

ФОТО: Македонски дуел во Ла Лига, Барди од првата минута, Трајковски на клупа

пред 4 мес.
македонскиот репрезентивец конечно во почетниот состав на мајорка

ФОТО: Трајковски од првата минута излегува на „мегдан“ против Атлетико Мадрид

пред 4 мес.
Во дуелот за опстанок во Ла Лига

ВИДЕО: Мајорка ја декласираше Селта, Трајковски доби 10 минути во завршницата

пред 4 мес.
Македонецот не е во почетниот тим на Мајорка против Селта

ФОТО: Формата на тренинг не му донесе првотимски статус на Трајковски

пред 4 мес.
трајковски одигра одлично против атлетик, на ред е селта

ФОТО: Трајковски и Мајорка ја пречекуваат Селта, познато е дали македонскиот репрезентативец е во почетниот состав

пред 4 мес.