Tag: македонија ѓ.п.
„лавовите“ го „препливаа“ вардар

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија ЃП го победи Вардар и му го нанесе третиот пораз сезонава

пред 1 месец
стевковски е нов голман на македонија ѓ.п

Екс репрезентативецот на Македонија ги засили „лавовите“

пред 3 мес.
„лавовите“ отвараат против Работнички

ФОТО: Познат е распоредот на пријателски натпревари кои ќе ги одигра Македонија Ѓ.П.

пред 4 мес.
божновски е пример на лојалност и на 40 години

ФОТО: Македонија Ѓ.П. ги продолжи договорите со Божиновски и Ковачев

пред 4 мес.
прва екипа во македонија врз која е извршена контрола

Фудбалерите на Македонија Ѓ.П тестирани на КОВИД-19

пред 5 мес.
повреда на судија, две топки, црвен картон гол од пенал

ПМФЛ: Блажевски од пенал во 100. минута и донесе победа на Македонија Ѓ.П против Ак. Пандев ( ВИДЕО/ФОТО)

пред 8 мес.
МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. ПОБЕДИ ПО СЕДУМ НАТПРЕВАРИ

ВИДЕО: Божиновски постигна гол каков што ретко се гледа во ПМФЛ

пред 11 месец
ЕДИНСТВЕН НАТПРЕВАР БЕЗ ГОЛОВИ

ФОТОГАЛЕРИЈА: Реми во Ѓорче Петров, шампионот Шкендија повторно киксна

пред 1 година
СИТЕ ОДИГРАА ЗА ВАРДАР

ПМФЛ: Борец ја совлада Академија Пандев, немаше голови на дербито во Ѓорче Петров

пред 1 година
Коло без многу погодоци

Академија Пандев им се врати на победите, скопското дерби заврши без голови

пред 1 година
доминација на домаќините

ПМФЛ: Божиновски херој за Македонија Ѓ.П, Ренова во финишот го „скрши“ Борец

пред 1 година
СТРУГА ТРИМ ЛУМ СТИГНА ДО ВТОРАТА ПОБЕДА

ПМФЛ: Шкендија и натаму без победа, шампионот во криза!

пред 1 година
без голови на дербито

ФОТО: Македонија Ѓ.П . и Академија Пандев „изгореа“ на сонцето во Скопје

пред 1 година
МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. ЈА ПРЕЧЕКУВА АК. ПАНДЕВ

ПМФЛ: Дерби меѓу двете екипи кои го зедоа „скалпот“ на Шкендија и Вардар

пред 1 година
оценка по победата над вардар

Таневски: Двата тима играа со млади играчи, нашите денеска беа подобри

пред 1 година
победнички почеток на „лавовите“

ВИДЕО: Како Македонија го понижи Вардар на стартот од сезоната

пред 1 година