Tag: македонија ѓорче петров
Дефанзивец и напаѓач

ФОТО: Македонија ЃП се пофали со две нови засилувања

пред 3 мес.
Брза реакција по поразот од Струга

Официјално: Жикица Тасевски не е повеќе тренер на Македонија Ѓорче Петров

пред 5 мес.
Атрактивно неделно попладне

ПМФЛ: Македонија ЃП домаќин на Струга ТЛ во дербито на денот во ПМФЛ

пред 5 мес.
ГОЛЕМИ ТРИ БОДА ЗА МОМЦИТЕ НА ВАСОСКИ

ФОТО: Академија Пандев оди кон безбедната зона- победија на гости во Ѓорче Петров

пред 6 мес.
ЕВРОГОЛ НА ФУДБАЛЕРОТ НА „ЛАВОВИТЕ“

ФОТО+ ВИДЕО: Шкупи со реми во Анталија, Македонија Ѓорче Петров со пораз, преубав гол на Адем

пред 8 мес.
Започнаа подготовките за полетниот дел од сезоната

Тасевски со прва прозивка, Македонија ЃП ќе тренира во Скопје и Аланија

пред 8 мес.
Ветеранот е пример за упорност и успех

ФОТО: Вечниот Боби Божиновски со јубилеен 100 настап за Македонија Ѓорче Петров

пред 9 мес.
Прволигашот ја потврди соработката

Денис Стошиќ е ново засилување на Македонија Ѓорче Петров

пред 1 година
Откако потврдија дека двајца фудбалери имаат Ковид-19

Македонија ЃП: Апелираме до сите клубови да не играат контролни натпревари без тестирање

пред 1 година
Лесна победа за лидерот на табелата

ФОТОГАЛЕРИЈА: Вардар доминантен во скопското дерби против Македонија Ѓ.П.

пред 2 години
„лавовите“ ќе одиграат пет натпревари во турција

ФОТО: Македонија Ѓ.П. ги започна подготовките за вториот дел

пред 2 години
најава

Струга Трим Лум оди по ново изненадување во Скопје кај Македонија Ѓ.П.

пред 2 години
ПОБЕДИ НА ВАРДАР И МАКЕДОНИЈА

ПМФЛ: Вардар го скрши отпорот на Струга ТЛ во вториот дел во Ѓорче со пресврт победи Македонија

пред 2 години
Пред дуелот со Борец

Фернандо Агусто: Ќе покажеме кој е кој во Ѓорче!

пред 2 години
дерби во скопје

Адем: Струмичани треба да знаат дека ги очекува дуел со мотивирани „лавови“

пред 2 години
ПОСЛЕДЕН НАТПРЕВАР ОД ПРВОТО КОЛО

Вардар ја пречекува Македонија Ѓ.П. на теренот на ФФМ

пред 2 години