Tag: македонија ѓп
прволигашот од ѓорче петров убедлив

ВИДЕО: Македонија ЃП со „шестка“ ја реши Саса од Каменица

пред 24 часа
Директорот на Македонија ЃП со реакција

Матевски: Мора да се преземе нешто, мора да има коректно судење, бидејќи вака само си наштетуваме на фудбалот

пред 3 дена
Блажевски од пенал

Вардар ја доби контролката со Македонија ЃП

пред 2 недели
Прволигашите ја минаа оваа пречка

ВИДЕО: Куп 1/16 финале – Македонија ја исфрли Победа на пенали, минаа и Силекс, Работнички, Шкупи, Ренова…

пред 4 недели
Вардар немоќен во Ѓорче Петров

ВИДЕО: Калид сам го победи Вардар, без победник меѓу Работнички и Струга ТЛ

пред 1 месец
по првиот дел во пмфл - 6 коло

ВИДЕО: Македонија ЃП со головите на Калид води против Вардар

пред 1 месец
Двојна саботна прволигашка понуда

ПМФЛ: Македонија ЃП го дочекува Вардар, Работнички домаќин на Струга ТЛ

пред 1 месец
Мирно е на „Тодор Проески“ во Скопје

ВИДЕО: Македонија ЃП води против Беласица, без голови во дербито на денот

пред 2 мес.
нов напаѓач во редовите на „лавовите“ од ѓорче петров

ФОТО: Македонија ЃП го претстави напаѓачот Калид Абдул Басит

пред 2 мес.
ШКЕНДИЈА СО ИНИЦИЈАТИВА НО НЕ СЕ ЕФИКАСНИ

ВИДЕО: Селмани и носи предност на Ренова, Македонија ЃП и Шкендија без голови во Ѓорче

пред 2 мес.
Фудбалско саботно попладне

ПМФЛ: Македонија ЃП против Шкендија, Ренова ја дочекува Академија Пандев

пред 2 мес.
БОГАТО НЕДЕЛНО ФУДБАЛСКО ПОПЛАДНЕ

ПМФЛ: Шкупи ја дочекува Македонија ЃП, Вардар гостува кај Академија Пандев

пред 2 мес.
Дербито на „Чаир“ е сериозен предизвик

ВИДЕО: Шкупи со интензивни подготовки пред дуелот со Македонија ЃП

пред 2 мес.
Боби Божиновски ја почна сезоната со гол за Македонија ЃП

ВИДЕО: Дарбое два пати ја казни Шкендија, Пелистер води против Академија Пандев

пред 2 мес.
Работнички в недела против Македонија ЃП

Јевтовски останува во Работнички, ја продолжи верноста за уште една година

пред 2 мес.
Потпишани се нови договори

Филиповски и Адем остануваат во Македонија ЃП уште една година

пред 4 мес.