Tag: Македонија у21
сакавме три, освоиме бод со израел

ФОТО: Нерешените 1-1 меѓу Македонија и Израел

пред 1 нед.
Квалификации за Европското првенство

Благоја Милевски го објави списокот на играчи за дуелите со Казахстан и Израел

пред 3 недели
Фазлагиќ пропушти голема шанса за 2-0

ВИДЕО/ФОТО: Капитенот донесе предност, Македонија води против Ф.Острови

пред 1 месец
Македонија гостува во Торшавн

ФОТО : Милевски со проверени сили против Фарски Острови, Руфати во почетниот состав

пред 1 месец
Мечот во живо од 15 часот

Еве каде може да го следите во живо мечот У21 Ф.Острови – Македонија

пред 1 месец
Мечот во вторник од 15 часот

Нови проблеми за Милевски, надежите без Младеновски против Фарски Острови, неизвесен Руфати

пред 1 месец
МАКЕДОНСКИТЕ НАДЕЖИ ЈА ПРЕЧЕКУВААТ ШПНИЈА ВО СКОПЈЕ

Време е за крај на црната серија, Македонија нема ниту бод, ниту гол против Шпанија

пред 2 мес.
Мечот пред празни трибини во 18-45 часот

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Македонија У21 ја „скрои“ тактиката за дуелот со „Црвената фурија“

пред 2 мес.
Напаѓачот на Ријека е оптимист

Милан Ристовски: Јас верувам во оваа генерација, се надевам дека ќе одиграме еден добар натпревар во четврток

пред 2 мес.
Напорен тренинг за младите фудбалери

ФОТО: Милевски дели инструкции, Македонија се подготвува за дуелот со Шпанија

пред 2 мес.
Шпанците се фаворити

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Милевски ги собра надежите, се крои тактиката за Шпанија

пред 2 мес.
Дефанзивецот за дуелот со фаворитот

Серафимов: Зошто да не ја изненадиме Шпанија, сепак и ние имаме квалитетен тим

пред 2 мес.
Селекторот на У21 пред дуелот со Шпанија

Милевски: Момците покажаа дека имаат квалитет, најважно ми е во моментов да сме физички подготвени

пред 2 мес.
На списокот за мечот против Шпанија

Бугарски прволигаш донесе македонски репрезентативец, Антовски во Славија

пред 2 мес.
У21 репрезентација на Македонија

Влатко Грозданоски е новиот асистент на Благоја Милевски

пред 2 мес.
Пред утрешниот меч на „Петар Милошевски“

Милан Ристовски: Со правилен пристап можеме да дојдеме до нови три бода

пред 1 година