Ознака: македонија
Одреден е следниот репрезентативен предизвик

Македонските ракометарки ќе се борат со Грција, Исланд и Литванија за пласман на СП

пред 22 часа
македонскиот селектор останува во романската кошарка

Александар Тодоров останува на чело на Крајова уште една година

пред 3 дена
Капитенот ќе игра за Македонија до крај

Кирил Лазаров: Мислам дека следната сезона ќе биде и последната во мојата кариерата како играч

пред 7 дена
Позитивен почеток во најава за следната година

Македонија домаќин на квалификациски турнир за одбојкарското ЕП 2021

пред 1 нед.
ИМПЕРАТИВ Е НАСТАП НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

Пандев дефинитивно останува во Џенова уште една сезона, приоритет е настап на ЕП

пред 2 недели
Моќна порака од нашиот најдобар автомобилист

Иџе: За нашата Македонија, за моето Скопје, за нашите херои, за иднината! (ВИДЕО)

пред 2 недели
Легендатата на македонскиот ракомет одговори на повеќе прашања

Пепи Манасков: Немам добиено шанса да бидам селектор, тоа оди по друга линија

пред 2 недели
големо признание за мајк вилкинсон

ВИДЕО: Екс-репрезентативецот на Македонија примен во „Куќата на славните“ на универзитетот Висконсин

пред 2 недели
шпанија е голем предизвик

ФОТО: Спектакл во Скопје, на 3 септември гостува европскиот фудбалски првак

пред 3 недели
последна шанса за македонските клубови....

ФИБА ги објави датумите за пријавување во Европските купови

пред 3 недели
Финалето за пласман на ЕП е закажано за 12 ноевмри

Официјално: Македонија против Косово на 8 октомври во полуфиналето од Лигата на нации

пред 3 недели
Официјализирање на најавата

ФОТО: Дамјан Стојановски го потпиша новиот договор со МЗТ Скопје Аеродром

пред 3 недели
СРБИТЕ ПРЕДВИДУВААТ ДЕКА МАКЕДОНИЈА Е СИГУРНА ЗА ЕДНА ПОКАНА

Македонија ќе добие „вајлд карта“ за Мундијалот во Египет, Србија извиси

пред 3 недели
денот „д“ за репрезентациите и клубовите

УЕФА денеска ќе донесе многу одлуки, меѓу нив и датумот за дуелот Македонија -Косово

пред 3 недели
првиот натпревар во ноември оваа година

Познат и распоредот, прв противник Финска, со светскиот првак Данска во третото коло

пред 3 недели
селекторот позитивно гледа на расплетот во групата

Брестовац: Ривалите се коректни, јас сум оптимист дека можеме да ја пројдеме групата

пред 3 недели