Tag: македонска кошарка
Екс играч на фени

Работнички донесе хрватски кошaркар

пред 1 месец
Гостиварци тренираат во Маврово

ФОТО: Србинот Тодоровиќ се приклучи на подготовките на Гостивар

пред 2 мес.
Кочов задоволен од подготовките

Кочов најави враќање на МЗТ во АБА елитата

пред 2 мес.
Нов предизвик за бисерот на мак кошарката

ФОТО:Јакимовски летна за САД со порака “Секогаш ќе играм за Македонија“

пред 2 мес.
Василов почина за време на тренинг камп

Комеморација во спомен на Драган Василов

пред 2 мес.
Србинот остави импресивен впечаток во Гостивар

ФОТО: Србинот Тодоровиќ по две години пауза се врати во Гостивар

пред 2 мес.
Василев работи во Литванија од 2015

Тренерско деби на Василев, го менува славниот Хомичус во литвански прволигаш

пред 2 мес.
Мекејлеб моментно надвор од кошарката

ФИБА Европа се потсети на Бо Мекејлеб, го нарече ѕвезда на македонската кошарка (ВИДЕО + ФОТО)

пред 3 мес.
Центарот потпиша едногодишен договор

Трет странец во МЗТ Скопје, Србинот Бојиќ се врати кај „штрковите“ (ФОТО)

пред 3 мес.
Претходно отпадна и Мекејлеб

Антиќ отпадна од изборот за ФИБА „Тим на соништата“

пред 3 мес.