Tag: Македонска кошаркарска репрезентација
Македонија стартуваше со два порази

Тодоров: „Без бело знаме против Италијанците“

пред 3 мес.
Италијанците со петмина дебитанти

Симоновски: Нема што да калкулираме, одиме на победа против Италија и Естонија

пред 3 мес.
Мечот од 15 часот без публика

Кошаркарите без право на грешка во Талин, прв тест попладнево Италија

пред 3 мес.
Репрезентацијата тренира комплетна во Талин

Вајли оптимист пред дуелите со Италија и Естонија, „Ова е борбен тим, верувам во успех“

пред 3 мес.
Се приклучи и Војдан Стојановски

Кошаркарите се „запознаа“ со Арената во Талин, прв заеднички тренинг со Вајли

пред 3 мес.
Вајли е новиот член на македонската репрезентација

Вајли „немоќен“ во поразот на Гран Канарија

пред 3 мес.
Центарот на Пелистер најавува максимален ангажман

Трајковски: Да ги оставиме стартните порази зад нас, во Талин по две победи

пред 3 мес.
Натпреварите во „балон“ во Талин

Сакети не менува, Италија со „млади сили“ против Македонија

пред 4 мес.
Квалификациите продолжуваат турнирски

ФИБА во ноември ќе одлучи дали Италија и Естонија ќе гостуваат во Скопје

пред 5 мес.
Евроквалификациите продолжуваат во нов формат

ФИБА донесе измени, Македонија пласманот на ЕП ќе го брка во „меури“

пред 6 мес.
Чест за македонскиот капитен

ФОТО: Гравелин го избра Војдан Стојановски за промоција на новите дресови

пред 6 мес.
Четвртото место од Литванија најголем успех

ВИДЕО: Девет години од легендарното „Леле, луѓе што направивме“!

пред 6 мес.
Македонија во ноември ги продолжува квалификациите

Нов Американец ќе игра за Македонија, Букер од Мурсија добива пасош

пред 6 мес.
Димитриевиќ останува со „нулата“

ФОТО:Ништо од Валенсија, Димитриевиќ продолжува со Хувентуд

пред 6 мес.
Нов предизвик за бисерот на мак кошарката

ФОТО:Јакимовски летна за САД со порака “Секогаш ќе играм за Македонија“

пред 6 мес.
Ќе ја носи „23-та“ на Вашингтон

ВИДЕО/ФОТО:Бисерот на македонската кошарка заминува во САД, Јакимовски потпиша за Вашингтон

пред 6 мес.