Tag: манчесте сити
Ова ќе биде чудно-интересна година на „Камп Ноу“

Меси ги разочара Јувентус и Сити, Бартомеу пред отказ а навивачите во исчекување!

пред 5 мес.
Шпанецот се поврзува со ангажман во САД

Во Лацио се загрижени, Давид Силва не им крева телефон

пред 5 мес.
Гвардиола даде зелено светло

Артета ја засилува одбраната на Арсенал со англискиот репрезентативец и фудбалер на Манчестер Сити

пред 1 година
Коректно размислување на Пеп

Пеп Гвардиола: Никогаш нема да бидам тренер на Манчестер Јунајтед или на Реал

пред 1 година
Градско дерби во Карабао Купот

Битка за Манчестер, градските ривали во директна пресметка во полуфиналето на Карабао Купот

пред 1 година
Легендата на Ливерпул импресиониран од Солскјер и неговите избраници

Карагер: Никој не го надиграл Сити како тоа што го направи Јунајтед во првите 30.минути од мечот

пред 1 година
на повидок е нов трансфер шок во Европа

Сити, ПСЖ, Атлетико и пола Италија го бараат талентот на Бреша

пред 1 година