Tag: Манчестер Јунајтед
Се искомпликуваа работите на „Олд Трафрод“

Фернандес со ултиматум до Јунајтед, ќе потпише нов договор само под еден услов

пред 5 часа
Ќе има ли нов сопственик гигантот од Манчестер?

ФОТО: Навивачите на Јунајтед го блокирале влезот пред тренинг центарот, бараат заминување на фамилијата Глејзер

пред 15 часа
Јунајтед веќе има нов сопственик?

ФОТО: Нов купец на повидок, Конор МекГрегор го купува англискиот прволигаш?!

пред 2 дена
Французинот за личните амбиции

Погба: Многу ми недостигаат трофеите, не сакам да играм а да не освојувам титули

пред 3 дена
Норвежанецот со неочекувана изјава

Солскјер: Дали може да ги стигнеме Сити? Чудни работи се случуваат во фудбалот

пред 3 дена
УДРИ И ПО СВОЈОТ КЛУБ

Невил крајно разочаран од клубовите кои сакаат Суперлига: Доста е веќе, исфрлете ги од лигата Јунајтед, Ливерпул и Арсенал

пред 4 дена
СЕ ПОВЕЌЕ ПРОТИВ ОВОЈ ПРОЕКТ

Фергусон разочаран од идејата за Суперлига: Тоа е враќање 70 години назад на европскиот фудбал

пред 4 дена
ЦРВЕНИТЕ ЃАВОЛИ СЕ ЗАЦЕМЕНТИРАА НА ВТОРАТА ПОЗИЦИЈА

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед на крилата на Мејсон Гринвуд стигна до победа против Барнли

пред 4 дена
УШТЕ НЕКОЛКУ ЕВРОПСКИ ВЕЛИКАНИ ЧЕКААТ НА НЕГО

Аргентинецот е на потег: Барселона ја достави својата понуда до Агуеро

пред 6 дена
АНГЛИСКИТЕ ВЕЛИКАНИ СЕ ИЗБЕГНУВААТ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

Можно финале на Лига Европа со шмек на Лига на шампиони: Дали ќе гледаме големо англиско дерби?

пред 1 нед.
ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СИТЕ ГОЛОВИ ОД ПРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед, Арсенал и Виљареал речиси сигурни во полуфиналето, неизвесно во Рим

пред 1 нед.
Каде ќе заврши офанзивниот плејмејкер

Џеси Лингард му прави проблем на Солскјер, Вест Хем сака да го задржи но тука се и ПСЖ и Интер

пред 1 нед.
На потег се „Кралевите“

Солскјер притиска за Варан ама цената не му одговара

пред 1 нед.
Реванш натпревари во второто по ранг натпреварување на УЕФА

Адеми и Ристовски со Динамо Загреб бркаат победа и полуфинале во Лига Европа

пред 1 нед.
НЕЗАДОВОЛЕН ОД ФОРМАТА НА СТАРАТА ДАМА

Два великани ја чекаат разврската: Роналдо заминува од Јувентус ако клубот доживее крах

пред 1 нед.
Подготвени се првите понуди

Манчестер Јунајтед и Ливепрул во директна битка за ѕвездата на Фиорентина

пред 1 нед.