Tag: манчестер јунатед
НАЈАВА НА РАИОЛА

Се подготвува ли една од најголемите размени на фудбалери во историјата?

пред 2 мес.
МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ЕДИНСТВЕН СИГУРЕН ВО ЕЛИТАТА ПРЕКУ ДОМАШНОТО ПРВЕНСТВО

За Арсенал, Виљареал и Рома трофејот во ЛЕ ќе има двојно значење- тоа им е единствена шанса да стигнат до ЛШ

пред 2 мес.
Ова доаѓа во пресрет на дуелот во Лига Европа

Манчестер Јунајтед го менува Де Геа со Донарума, наскоро и официјална понуда до Милан

пред 4 мес.
дербито во премиер лигата се игра во манчестер

„Војна“ за Манчестер, Солскјер се надева на победа, Гвардиола гледа шанса за триумф

пред 6 мес.
Полесно е без Меси за противник

Мата: Меси е најдобар во светот, се надевам нема да дојде во Манчестер сити

пред 7 мес.
Луд меч во Брајтон

ВИДЕО: Манчестер во трилер завршница го доби Брајтон за прв триумф

пред 9 мес.
современ концепт за навивачите

Манчестер Јунајтед го промовираше гостинскиот дрес „Луѓе во црно“ (ФОТО)

пред 10 мес.
„Имав прилика да ги гледам од близина“

Рашфорд: Руни и Кристијано Роналдо се моите идоли

пред 1 година
Србинот пред вратите на „Олд Трафорд“

Манчестер Јунајтед одвои 120 милиони евра за Миленковиќ-Савиќ

пред 1 година
За дербито во Манчестер

Јунајтед со Мегваер, Сити посилен за Де Бруин

пред 1 година
Ново раочарување за фановите на Јунајтед

ФОТОГАЛЕРИЈА: Бруно Фернандеш дебитираше, „Црвените ѓаволи“ ремизираа против Вулверхемтон

пред 1 година
оцени дека титулата ќе заврши кај ливерпул

Матиќ: Ако не останам во Јунајтед, животот оди понатака

пред 1 година
Чилеанецот го напушта Интер по само шест месеци

Солскјер го враќа Алексис Санчез на „Олд Трафорд“

пред 1 година
Бараат колку за една фабрика

Манчестер Јунајтед се откажа од купувањето на Кај Хаверц од Баер

пред 1 година
Официјални состави

ФОТО: Гринвуд стартува од првата минута за „Црвените ѓаволи“ на дуелот со Манчестер Сити

пред 1 година
Коректно размислување на Пеп

Пеп Гвардиола: Никогаш нема да бидам тренер на Манчестер Јунајтед или на Реал

пред 1 година