Tag: манчестер сити
ШПАНЕЦОТ ВЕЛИ ИМА УШТЕ ДО КРАЈ

Гвардиола со предупредување до своите играчи: Почувствувам ли дека некој помислил дека е готово, нема да игра

пред 2 часа
ВО ФИНИШОТ ГО СРУШИЈА ВУЛВЕРХЕМТОН

Пеп Гвардиола по вчерашната победа: Направивме нешто неверојатно, Манчестер Јунајтед нова шанса

пред 24 часа
ПОБЕДА БРОЈ 21 ВО СЕРИЈА

ВИДЕО: Манчестер Сити продолжува со доминацијата- Вулверхемтон најнова жртва

пред 1 ден
Сити е непоразен 27 натпревари по ред

Гвардиола го сруши рекордот на Мурињо и порача: Ова е најголемиот успех во мојата кариера

пред 5 дена
„Граѓаните“ се неверојатни, дефанзивците сега во прв план

ВИДЕО: Вест Хем загуби здив, Манчестер Сити до 20 победа во низа

пред 5 дена
Нерешено е на „Етихад“ по првото полувреме

ВИДЕО: Диас со деби гол за Сити, перфектна акција на Вест Хем и реализација на Антонио

пред 5 дена
Повторно од 1 минута против Вест Хем

ФОТО: Серхио Агуеро стартер за Манчестер Сити по четири месеци пауза

пред 5 дена
„Граѓаните“ не дозволија изненадување во Будимпешта

ВИДЕО: Манчестер Сити со два гола предност против Борусија Менхенгладбах за реваншот на „Етихад“

пред 1 нед.
Осминафинални пресметки во ЛШ

Аталанта го дочекува десеткуваниот Реал Мадрид, Сити гостува кај Менхенгладбах

пред 1 нед.
Голот на Рахим Стерлинг  беше доволен за радост на Гвардиола

ВИДЕО: Продолжи шампионската серија на Сити, Арсенал седми пат по ред загуби од „Граѓаните“ во Премиер лигата

пред 2 недели
ТРОФЕЈОТ НЕМА ДА СЕ КРЕВА ПРЕД ПРАЗНИ ТРИБИНИ

Од Англија стигнуваат добри вести: Шампионот во Премиер лигата титулата ќе слави пред навивачи

пред 2 недели
Играчите на Сити не размислуваат за табелата

Гвардиола: Сите сме насочни само кон освојуваме на три бода, наша следна цел е Арсенал

пред 2 недели
НАПАЃАЧОТ Е ТРАНСФЕР ЦЕЛ НА ДВАТА КЛУБА ОД МАНЧЕСТЕР

Тотенхем е решен, Хари Кејн може да си замине само ако биде соборен трансфер рекордот во Англија

пред 2 недели
„Граѓаните“ сега се осамени на врвот во Премиер лигата

ВИДЕО: „Карамелите“ немоќни пред налетот на Манчестер Сити и расположените Фоден, Силва и Марез

пред 2 недели
Фудбал

Анчелоти: Најлесно е да помислиме дека ќе изгубиме од Манчестер Сити

пред 2 недели
ДОКОЛКУ ЛАПОРТА ПОВТОРНО СТАНЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА ГО ЗАДРЖИ АРГЕНТИНЕЦОТ

Поранешниот претседател на Барселона: Меси сака да освојува титули, не само да заработува пари

пред 2 недели