Ознака: манчестр сити
„Волците“ два пати му земаа мерка на Сити во тековното првенство

Гвардиола по само втор пат во својата тренерска кариера во едно првенство двапати губи од иста екипа

пред 6 мес.
Елмас и Наполи ќе играат против Барселона

Спектакл во најава, Реал Мадрид и Манчестер Сити ќе играат во дерби пресметката од Лигата на шампиони

пред 7 мес.
Според светските обложувалници

Главен фаворит за освојување на Лигата на шампони е тимот кој нема титула во ова натпреварување

пред 7 мес.
Легендарниот бек на Јунајтед ја смирува топката

Невил: Две победи кои даваат надеж, но потребни се и засилувања

пред 7 мес.
го пробиле системот за следење на играчи

Скандал во Премиерлигата: Ливерпул го „хакирал“ Манчестер Сити

пред 10 мес.
Доминираат клубовите од Островото

„Граѓаните“ со најмногу вложени средства во последните 10 години

пред 10 мес.