Tag: марадона
Навивачите се гневни, семејството допрва ќе реагира

Шокантна снимка за смртта на Марадона : Дебелиот умира, не знам што правел..

пред 4 недели
Незаборавна и одвратна беше оваа година

Мрачна и тажна 2020: Светот се прости со многу легенди и херои

пред 2 мес.
Лекарите на легендата може да завршат во затвор

Први резултати од обдукцијата: Марадона немал алхохол или наркотици во крвта

пред 2 мес.
живееше бурно и славно

ВИДЕО: Се појави последното видео со Марадона, алкохол, цигари, забава…

пред 3 мес.
порака од боатенг за лео меси

Меси да потпише за Наполи, само така ќе му одаде почит на големиот Марадона

пред 3 мес.
од денеска и официјално во чест на легендарниот аргентинец

ОФИЦИЈАЛНО: Стадионот на Наполи од денеска со ново име „Диего Марадона“

пред 3 мес.
Официјален допис за промена на иницијативата

Свештенците во Наполи: Убаво ќе биде ако стадионот се вика Сан Паоло – Марадона

пред 3 мес.
Официјално има пет деца, се поврзува со уште шест други

Близок пријател на Марадона тврди, „Диего има уште две деца во Шпанија“

пред 3 мес.
бразилецот најави средба на „небото“ во ист тим

ФОТО: Пеле одвои четири фотографии од најважните моменти со Марадона

пред 3 мес.
Бразилецот за аргенинецот

Пеле за Марадона: Те сакам Диего, еден ден на небото заедно ќе играме за ист тим

пред 3 мес.
Ова ќе биде сериозен процес

Рекордна оставинска постапка: 11 деца на Марадона го сакаат неговото богатство од 75 милиони долари

пред 3 мес.
Ова е легислатива која се почитува во целост

Законите во Италија ќе спречат преименување на „Сан Паоло“ во „Диего Армандо Марадона“

пред 3 мес.
Аргентинецот го заслужи ова

ВИДЕО: Посебен поздрав за Марадона пред мечот Џенова- Парма

пред 3 мес.
Заедно минаа седум години во Наполи

Чиро Ферара: „Хероите се совршени, Диего беше анти јунак“

пред 3 мес.
Истрагата во тек

Лекарот на Марадона под истрага за убиство од небрежност

пред 3 мес.
Многу емоции на мечот на двата екс клуба на Марадона

Емотивна вечер на „Ла Бомбоњера“, Бока и Њуелс се простија од „својот“ Марадона (ВИДЕО)

пред 3 мес.