Tag: марез
Ефикасна ноќ на „Етихад“

ВИДЕО: Фоден и Марез одлични, Манчестер Сити го прегази Барнли

пред 4 мес.
Првата ѕвезда останува лојална

Стерлинг останува во Сити, Гвардиола добива поддршка од играчите

пред 8 мес.
„граѓаните“ ефикасни и без грешка

ВИДЕО: Рапсодија на Сити со шест гола во мрежата на Астон Вила, Агуеро постигна хет-трик

пред 9 мес.
Зад него останаа Салах и Марез

Садио Мане е најдобар африкански фудбалер за изминатата година

пред 10 мес.
Потполна катастрофа на „Олд Трафорд“

ВИДЕО: Бламажа на Манчестер Јунајтед, „Граѓаните“ на полувреме имаат три гола предност

пред 10 мес.
Дербито на колото го доби Сити

ВИДЕО: Шампионот со победа над храбриот Челси, маестрален гол на Марез

пред 11 месец
Најголемо изненадување оваа сезона

Куартараро четврти пат сезонава ќе стартува од пол позиција

пред 1 година
Катастрофа за момците на Кике Флорес

ВИДЕО: „Граѓаните“ се налутија, водат со 5:0 против Вотфорд за 18 минути!

пред 1 година