Tag: марио балотели
БАЛОТЕЛИ ПОВТОРНО ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО

Никој не го сака во градот каде израсна: Навивачите го навредија Балотели, Бреша му забрани да се паркира

пред 3 мес.
Напаѓачот му се врати на фудбалот

ВИДЕО: Балотели постигна гол за Монца по 4 минути во неговото деби

пред 4 мес.
Напаѓачот сака брзо да се врати во форма

ФОТО: Балотели нема време за чекање, го одработи првиот тренинг во Монца

пред 4 мес.
Напаѓачот ќе соработува со Берлускони и Галијани

ФОТО: Марио Балотели и официјално е нов играч на Монца

пред 4 мес.
немирниот италијанец ќе има нов клуб во јануари

Балотели ќе биде пречекан како Марадона, ако потпише за клуб од Бразил

пред 5 мес.
каков пад во кариерата, беше еден од најперспективните напаѓачи во светот

Немирниот Балотели кариерата ја продолжува во Романија

пред 9 мес.
Напаѓачот бара нов клуб

Третолигашот Комо се обидува да го ангажира Марио Балотели

пред 9 мес.
Проблематичниот напаѓач не се докажа во Бреша

Балотели размислува каде да ја продолжи кариерата, има опција во Бока

пред 10 мес.
Италијанскиот селектор во улога на грижлив татко

Манчини за Балотели: Се надевам дека еден ден ќе се разбуди и ќе престане да го троши својот талент

пред 10 мес.
Голем удар за егото на напаѓачот

ВИДЕО: Балотели посрамотен го напушти тренинг центарот на Бреша

пред 11 мес.
Ги поминал сите граници

Бреша го загуби трпението, Балотели доби раскин на договорот

пред 11 мес.
мино рајола му најде нов клуб

Договорен нов трансфер на Балотели, изненадување е изборот на клубот

пред 11 мес.
Проблематичниот напаѓач прогнозираше и погоди?

Балотели: Кога Ливерпул ќе ја освои титулата во Премиер лигата, тоа ќе биде крај на светот!

пред 1 година
Напаѓачот повторно е дел од скандал

Балотели пријавил во полиција дека е уценуван – тинејџерката тврди дека била силувана

пред 1 година
Јувентус против Бреша без најдобриот стрелец

ФОТО: Сари реши да менува, Игуаин во прв тим, Роналдо остана дома

пред 1 година
Голема радост за Синиша Михајловиќ

ВИДЕО: Болоња славеше кај Лече, Парма се спаси против Бреша и Балотели  

пред 1 година