Ознака: марк маркез
Братско дуо во Репсол Хонда

ФОТО: Алекс Маркез ќе го замени пензионираниот Хорхе Лоренцо

пред 8 мес.
Браќата Маркез ќе го сочинуваат двоецот во Хонда

Алекс Маркез од следната сезона ќе вози за Хонда

пред 8 мес.
класа за себе

Мото ГП: Маркез во Валенсија ја прослави 12 победа сезонава

пред 8 мес.
По стапките на својот постар брат

Алекс Маркез ја освои титулата во Мото2

пред 8 мес.
Без конкуренција е шпанецот

ВИДЕО: Маркез го издржа притисокот на Вињалес за нов триумф и место во историјата

пред 8 мес.
изедначување со дуан

ВИДЕО: Маркез доминираше на патеката во Јапонија

пред 9 мес.
Крвта не е вода

ВИДЕО: Каскадерски потег на помладиот Маркез

пред 9 мес.
за прв пат во јапонија

ВИДЕО: Марк Маркез стигна до 90. пол позиција во кариерата

пред 9 мес.
По победата во Тајланд

ВИДЕО: Доминацијата продолжува, Марк Маркез по осми пат планетарен шампион

пред 9 мес.
излета од патеката

Се огласи Маркез по инцидентот во Тајланд

пред 9 мес.
НА ПРВИОТ ТРЕНИНГ ВО ТАЈЛАНД

ВИДЕО: Марк Маркез излета од патеката и заврши во болница

пред 9 мес.
триумф во италија

ВИДЕО: Маркез победи по седми пат сезонава, се поблиску до титулата

пред 10 мес.
Шпанецот го доби дуелот со Роси

ВИДЕО: Марк Маркез до осма пол позиција сезонава

пред 10 мес.
мото гп

ВИДЕО: Довициозо подобар од Маркез на драматичната трка за ГН на Австрија

пред 11 месец
шпанецот влезе во друштвото на славните

ВИДЕО: Маркез до 50 јубилејна победа, разочарувачки ден за Роси

пред 11 месец
Неверојатно возење од шампионот

ВИДЕО: Марк Маркез недостижен за конкуренцијата

пред 11 месец