Tag: марсијал
Голема победа за четата на Солскјер

ВИДЕО: Рашфорд со гол во финишот му донесе радост на Јунајтед во Париз

пред 6 дена
Солскјер ќе сака да го заборави овој ден

ВИДЕО: Негативен рекорд на Јунајтед, Мурињо и Тотенхем со фудбалска лекција на „Олд Трафорд“

пред 3 недели
Кристал Палас не заслужи ваков пораз

ВИДЕО: Рашфорд и Марсијал го вратија Јунајтед во трката за Лигата на шампионите

пред 3 мес.
За 11 минути три гола на „Олд Трафрод“, бомба од Марсијал

ВИДЕО: Страшно-срамна грешка на Погба, „Ѓаволски“ пресврт на Јунајтед за 3 минути

пред 3 мес.
Солскјер одлучи да ризикува

ФОТО: Погба, Марсијал и Рашфорд на клупата на Јунајтед за дуелот со Норвич

пред 4 мес.
Ноќ за паметење на „Олд Трафорд“

ВИДЕО: Марсијал влезе во новата историја на Јунајтед, Евертон и Вулс во минимални победи

пред 4 мес.
Женг е спремен да го одврзе ќесето

Италјанскиот гигант тргнува по ѕвездите од Премиер лигата

пред 7 мес.
Челси ја продолжи низата лоши резултати против „Ѓаволите“

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед сигурен на „Стенфорд Бриџ“, Марсијал и Мегваер талични за Солскјер

пред 8 мес.
„Ѓаволите“ со предност на пауза против „Сините“

ВИДЕО: Ван Бисака го „збуни“ Вилиан, Марсијал реализираше за молк на „Стенфорд Бриџ“

пред 8 мес.
Прекрасни погодоци на Марсијал и Гринвуд

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед го „меле“ Њукасл по првото полувреме

пред 10 мес.
Солскјер навистина нема среќа

Марсијал повторно се повреди, отпаѓа за дуелот со Тотенхем

пред 11 месец
Солскјер изненади со изборот на играчи

ФОТО: Манчестер Јунајтед му се плаши на Партизан на „Олд Трафорд“

пред 12 мес.
Французинот има неверојатно влијание

ФОТО: Марсијал може да го спаси Солскјер и сезоната на Јунајтед во Премиер лигата

пред 12 мес.
неверојатно оставрување за прв пат во премиерлигата

ВИДЕО: Рашворд и Марсијал испишаа историја во Премиерлигата

пред 12 мес.
Конечно добри вести за Солскјер

Марсијал се враќа на терените за дербито на Англија

пред 1 година
Солскјер е под страшен притисок

Манчестер Јунајтед без пола тим на гостувањето кај Њукасл

пред 1 година