Tag: мартин одегард
Артета го доби посакуваното засилување

Официјално: Мартин Одегард за 40 милиони евра од Реал Мадрид во Арсенал

пред 3 мес.
КРАЛЕВИТЕ СЛЕДНАТА СЕЗОНА ЌЕ ИМААТ НОВ ЛИДЕР ВО СРЕДИНАТА

Одличните игри во Арсенал го враќаат во Реал Мадрид: Одегард е наследникот на Модриќ во кралскиот клуб

пред 7 мес.
норвежанецот не е задоволен од статусот во реал мадрид

Одегард го напушта Реал Мадрид и оди во клуб од Лондон

пред 11 мес.
не е прашање дали, прашање е каде ќе оди мордиќ

Иднината на Модриќ во Реал зависи од Одегард

пред 2 години
норвежанецот има само една желба, тоа е реал мадрид

Одегард го одбил Ливерпул и Клоп минатото лето (ФОТО)

пред 2 години
Не го прослави голот

ВИДЕО: Позајмениот крал, Одегард го замолкна „Сантијаго Беррнабе“

пред 2 години
Норвежанецот потврди

Одегард: Мојата цел е да успеам во Реал Мадрид

пред 2 години
Големиот талент никако да го пронајде своето место

Одегард повторно пратен на позајмица

пред 2 години
талентот на нова позајмица

АС: Одегард оди на позајмица во Реал Сосиедад

пред 2 години
чудото од дете ќе игра во бундеслигата

Марка: Одегард ќе биде нов играч на Леверкузен

пред 2 години