Tag: Мартин Томовски
Македонскиот голман ќе го засили Вардар 1961

Лудвигсхафен потврди, Мартин Томовски се враќа во Македонија

пред 1 месец
Голманот е „убиец на пеналџии“

ВИДЕО: ИФХ со посебно признание за Мартин Томовски

пред 1 месец
одличен рефлекс на македонскиот голман

ВИДЕО: Томовски е „пантер“, се најде во топ 10 одбрани на Мудијалот

пред 3 мес.
ќе бараме изненадување на следните две средби

Томовски: Словенија беше подобра, ги казни сите наши грешки (ВИДЕО)

пред 3 мес.
По бројот на одбранети пенали

ВИДЕО: Томовски меѓу тројцата најдобри голмани на Мундијалот во Египет

пред 3 мес.
супер рефлекс на томовски

ВИДЕО: Томовски ја има втората најдобра одбрана во квалификациите за ЕП

пред 5 мес.
Моменти од победата на Македонија

ВИДЕО: ЕХФ ги издвои головите на Стоилов и Лазаров и маестралната одбрана на Томовски

пред 5 мес.
одлична игра на македонските репрезентативци

Македонското дерби во Бундес лигата без победник, одлична игра на Кузмановски и Томовски

пред 6 мес.
Македонците во бундес лигата

Кузмановски го доби дуелот со Пешевски, Томовски солиден на голот на Лудвигсхафен

пред 2 години
Одличен ден за нашите репрезентативци

Македонско славје во Купот на Германија

пред 2 години