Tag: маурицио покетино
Експресна реакција по елимиинацијата во ЛШ

Јувентус го отпушти Сари, ова се можните негови наследници (ФОТО)

пред 3 мес.
доколку го превземат клубот

Новите газди на Њукасл го одредија приоритетот за новата сезона

пред 6 мес.
Темни облаци над Жозе Мурињо

Жозе Муриње е на средба пред отказ во Тотенхем?

пред 9 мес.
Тоа се единствените лиги во кои и досега работел

Маурисио Покетино кажа во кои лиги го гледа неговиот следен ангажман

пред 9 мес.
Работите се менуваат

Баерн Минхен има план, а во него нема место за Покетино?

пред 11 месец
аргентинецот пред враќање на менаџерска позиција

Покетино наскоро превзема гигант од Англија

пред 11 месец
аргентинец на клупата на бавараците

Баерн Минхен во завршни преговори со тренер кој неодамна доби отказ

пред 11 месец
солскјер е на излезна врата

Јунајтед најде замена за Солскјер која ќе го чини 35 милиони

пред 1 година