Tag: маурицио сари
ВЕЛИ ВО ЈУВЕНТУС СКУДЕТОТО ГО ЗЕМАЛЕ ЗДРАВО ЗА ГОТОВО

Сари за престојот во Јувентус: Повеќе го славеа четвртото место оваа година, отколку титулата со мене

пред 3 недели
ГО ПРЕТСТАВИЈА СО НЕГОВИОТ ЗАШТИТЕН ЗНАК

Само една запалена цигара: Лацио на неверојатен начин потврди дека Сари им е нов тренер

пред 2 мес.
ПОРАДИ ФИНАНСИСКАТА СОСТОЈБА НИКОЈ ВЕЌЕ НЕ СЕ РАДУВА НА ТИТУЛАТА

Ништо од двете најголеми желби: Нови кандидати за тренер на Интер се Мијахловиќ, Фонсека и Сари

пред 2 мес.
Откако Мурињо му ја „зема“ работата во Рим

Сари се враќа во Премиер лигата, два клуба од Лондон во преговори со Италијанецот

пред 3 мес.
НАЈСЕРИОЗЕН КАНДИДАТ ЗА КЛУПАТА ПОРАНЕШНИОТ ТРЕНЕР НА ЈУВЕНТУС

Сопственикот на Рома бесен по поразот од Манчестер Јунајтед: Тренерот добива отказ пред крајот на сезоната

пред 3 мес.
КАЛЧОЛИГАШОТ ЌЕ ДИБИЕ И НОВИ ЗАСИЛУВАЊА И НОВ ГОЛМАН

Рома и Сари деновиве на завршни преговори, „Волчицата“ верува во искусниот стратег

пред 3 мес.
италијанецот веќе има искуство во англија, беше тренер на челси

Тотенхем ќе преговара со поранешниот тренер на Јувентус , опциите се отворени за отказ на Мурињо

пред 4 мес.
Искусниот тренер уште е под договор со Јувентус

Фиорентина доби „корпа“ од Сари, во игра остануваат Наполи и Рома

пред 4 мес.
ТОРИНСКИОТ КЛУБ СКАПО ЈА ПЛАЌА ГРЕШКАТА

Не е ни чудо што не брза да најде нов клуб: Сари не работи, а и понатаму добива вистинско богатство од Јувентус

пред 4 мес.
во јуни повторно дел од серија а

Маурицио Сари има избор, два клуба од Италија во преговри со екс тренерот на Јувентус

пред 5 мес.
Преговорите се започнати

Сари сака да расчисти со Јувентус и да ја преземе Фиорентина

пред 10 мес.
Експресна реакција по елимиинацијата во ЛШ

Јувентус го отпушти Сари, ова се можните негови наследници (ФОТО)

пред 12 мес.
Следува тешко време во Торино

Ањели најавува промени, но Роналдо останува столбот на Јувентус

пред 12 мес.
ТРЕНЕРОТ НА ЈУВЕНТУС НЕ Е ЗАДОВОЛЕН

Сари: Мојот Јувентус ме збунува, континуирано имаме осцилации во играта

пред 1 година
тандемот добро функционира

Сари е задоволен од соработката меѓу Роналдо и Дибала

пред 1 година
артур е играч на барселона, пјаниќ на јувентус, засега...

Сари: Артур во Јувентус? Не коментирам за туѓи играчи како Сетиен (ФОТО)

пред 1 година