Tag: мауро икарди
НОВИ МОМЕНТИ ОКОЛУ НЕВЕРСТВОТО

Икарди ги збуни фановите со мистериозна објава: Дали повторно е заедно со Ванда Нара?!

пред 3 часа
таблоидите тврдат дека има нов љубовен скандал

ФОТО: Ванда и Мауро Икарди во нов скандал, во ПСЖ не знаат што да прават

пред 1 ден
ЌЕ МОРА ДА БАРААТ ДРУГО РЕШЕНИЕ

Ванда Нара стави блок: Њукасл го сака Икарди, тој поради сопругата ги одбива

пред 3 дена
ПАРИТЕ ВЕЌЕ НЕ ИМ СЕ НИКАКОВ ПРОБЛЕМ

На шопинг во Франција и Шпанија: Њукасл носи неколку големи ѕвезди уште зимава

пред 5 дена
НАЈАВА ЗА ТРАНСФЕР БОМБА ВО РОМА

Раздвижено во Рим: Мурињо доведе замена за Спинацола, сега сонува за Икарди

пред 3 мес.
СИТУАЦИЈАТА Е КОМПЛИЦИРАНА

Роналдо има две опции да замине во размена на играчи- во двете Јувентус ќе мора да доплаќа

пред 5 мес.
ФАНОВИТЕ ПОВТОРНО ВООДУШЕВЕНИ

ФОТО: Ванда објави фотографија во танга, Мауро Икарди коментираше само со еден емотикон

пред 6 мес.
РЕАГИРАШЕ И ВАНДА НАРА

Мауро Икарди објави фотографија со Ванда и шокираше со описот: Моето куче и мојата кучка

пред 7 мес.
Аргентинецот останува верен на првакот на Франција

Икарди не сака да слушне за Јувентус и Рома, со ПСЖ ќе освојувал трофеи

пред 7 мес.
ПОВТОРНО ПОКАЖУВА ШТО ИМА

ФОТО: Ванда Икарди на Инстаграм објави фотографија во градник и испрати посебна порака

пред 8 мес.
ГО ПОКАЖА СВОЕТО ПРЕУБАВО ТЕЛО

ВИДЕО: Сопругата на Икарди повторно ги воодушеви мажите- Ванда Нара објави видео во долна облека

пред 8 мес.
„росонерите“ имаат конкретен план

Милан составува тим за титула, во јануари тргнува по Икарди и Миленковиќ

пред 12 мес.
нова провокација од ванда

ФОТО: Ванда се соблече во новата куќа во Париз

пред 1 година
купија нова луксузна куќа со огромен базен

ФОТО: Ванда Нара се соблече за Икарди во новата куќа во Париз

пред 1 година
аргентинецот се изјасни, на потег е шампионот на франција

Икарди му соопшти на ПСЖ кои се неговите планови за следната сезона

пред 1 година
аргентинецот во преговори со шампионот на италија

Икарди пред враќање во Италија и тоа во најголемиот ривал на Интер

пред 1 година