Tag: медведев
пораз на вториот фаворит медведев

Федерер доби џек-пот, анонимен противник во четвртфиналето на Вимблдон

пред 3 недели
убедливо се пласираше во 3 коло

Медведев со лекција по тенис , против Алкараз

пред 3 недели
Нов ден на Ролан Гарос

ВИДЕО: Медведев сигурен против Гарин, Рибакова ја елиминраше Серена Вилијамс

пред 2 мес.
Надал не е повеќе втор

Медведев ја намалува разликата во однос на Ѓоковиќ на АТП рангирањето

пред 2 мес.
по два часа и 5 минути игра

ВИДЕО: Медведев полуфиналист, одигра перфектно против сонародникот Рублев

пред 5 мес.
русинот максимално се изнервира

ВИДЕО: Медведев се изнервира, го испрати на трибини својот тренер

пред 5 мес.
На Австралија Опен

ВИДЕО: Циципас маестрален, Медведев се испоти за осминафинале

пред 5 мес.
Русинот е голем навивач на „баварците“

ВИДЕО:Баерн Минхен му подготви специјален подарок на Медведев по триумфот во Лондон

пред 8 мес.
Уште еден шок за фаворитите на завршниот турнир

ВИДЕО: Медведев го елминираше Надал за финале со Тим во Лондон

пред 8 мес.
Првтиот светски рекет по поразот во Лондон

Ѓоковиќ: Беше многу подобар од мене, неговиот сервис беше на брутално ниво

пред 8 мес.
На Завршниот турнир

ВИДЕО: Медведев го шокираше Ѓоковиќ, првиот светски рекет посрамотен во Лондон

пред 8 мес.
русинот триумфираше во градот на светлината

ВИДЕО: Медведев е „крал“ во Париз, овој негов поен се прераскажува од финалето со Зверев

пред 9 мес.
На АТП мастерсот во Париз

ВИДЕО: Зверев го елиминираше Надал за финале против Медведев

пред 9 мес.
Русинот против Раониќ за финале во Париз

Медведев в понеделник го турка Федерер едно место подоле

пред 9 мес.
Русинот неодамна се поднови со ново БМВ

Димитров и Медведев останаа без возачки дозволи поради брзо  возење

пред 12 мес.
Србинот ќе ја зголеми разликата

Коронавирусот му помогна на Новак Ѓоковиќ

пред 1 година