Tag: менаџер
норвежанецот има само една победа сезонава на три средби

Ед Вудворд нема да се двоуми да го отпушти Солскјер, познато е кој ќе го наследи

пред 2 мес.
шок за дукати...

Андреа Довициозо следната сезона се повлекува од Мото ГП

пред 5 мес.
доколку го превземат клубот

Новите газди на Њукасл го одредија приоритетот за новата сезона

пред 7 мес.
Контраверзниот агент со големо признание

Мино Рајола е највлијателен Холанѓанец во фудбалот

пред 8 мес.
родителите на фудбалерите често имаат нефудбалски барања

Рајола: Зад сцената се случуваат многу работи, јас го креирам трансфер маркетот во Европа

пред 10 мес.
Верувале или не

ВИДЕО: Дејвид Мојс повторно во Премиер лигата, Вест Хем по втор пат со ист менаџер

пред 11 месец
Поранешниот тренер на Елмас ќе работи во Премиер лигата

Скај Спорт: Карло Анчелоти се согласи да биде нов менаџер на Евертон

пред 12 мес.
Џерард со нов договор со Ренџерс

Џерард го продолжи својот престој на „Иброкс“

пред 12 мес.
Челниците го контактирале доскорашниот тренер на Валенсија

Арсенал во преговори со двајца шпански тренери

пред 12 мес.
потпишан двегодишен договор

ОФИЦИЈАЛНО: Гарсија го презема Лион

пред 1 година
Наскоро ќе има одлука

Бордот на Јунајтед ќе се состане за „иднината“ на Солскјер

пред 1 година
лажни вести

Рајола: Ибрахимовиќ никогаш не е понуден на Бока Јуниорс (ФОТО)

пред 1 година
Се бара наследникот на Рафа Бенитез

Стив Брус е фаворит за менаџерското столче во Њукасл

пред 1 година
дерби конечно подлегна под притисокот

Лампард преговара со Челзи

пред 1 година