Tag: менди
ситуацијата воопшто не е едноставна

Бенџамин Менди сеуште во притвор , одбиено барањето за кауција

пред 2 недели
му ја одбија жалбата

Ѕвездата од Премиер лигата лишена од слобода под обвинение за силување

пред 3 недели
Гвардиола нема да спречи трансфер

Интер трнува по подзаборавениот крилен бек на Манчестер Сити

пред 2 мес.
„Граѓаните“ итаат кон нова титула во Премиер лигата

ВИДЕО: Манчестер Сити доминантно до победа кај Лестер, Менди покажа голгетерски способности

пред 6 мес.
Црвениот картон во 17 минута промени се` во Бергамо

ВИДЕО: Менди со супер гол му донесе победа на Реал Мадрид, Аталанта оштетена од судијата

пред 7 мес.
покрај големиот проблем со повредени играчи

ВИДЕО: Реал Мадрид сигурен против Гетафе, прв овосеознски гол на Менди

пред 7 мес.
ги прекршил правилата на клубот

ФОТО: Бенџамин Менди се соочува со казна од Сити, организирал забава со „сомнителни“ девојки

пред 9 мес.
Едноставно-перфектно

ВИДЕО: Челси ги издвои најдобрите одбрани на Менди против Јунајтед

пред 11 мес.
Манчестер Јунајтед доминираше но Челси освои бод

ВИДЕО: Ниту Кавани немаше решение за расположениот Менди, реми на „Олд Трафрод“

пред 11 мес.
Двајца дебитанти на денешното дерби

ФОТО: Мурињо и Тотенхем против разорениот Челси, најавено деби на Регулион и Менди

пред 12 мес.
ЛАПМАРД НАЈДЕ КОНКУРЕНЦИЈА ЗА Аризабалага

ВИДЕО: Челси има нов голман, плати 22 милиони фунти за Менди

пред 12 мес.
„Триколорите“ кои останаа дома

ФОТО: Ѕвездите на Франција за кои нема место во тимот на Дешамп

пред 1 година
Португалецот следниот меч на „граѓаните“ ќе го следи од трибините

ФОТО: Бернардо Силва е „полесен“ за 50.000 илјади фунти поради расизам

пред 2 години
Има и добра вест за „Кралевите“

Зидан чека на лекарскиот тим, Марсело „виси“ за Клуб Бриж

пред 2 години
Реал Мадрид нема лев бек за дуелот со Атлетико

Пак се повреди 48 милиони евра вредниот „Крал“ Менди

пред 2 години
Проблеми за Гвардиола

Сити со „крпена“ одбрана против Ливерпул

пред 2 години