Tag: менхенгладбах
Во Бундес Лигата

ВИДЕО: Нов кикс на Борусија Дортмунд, Фрајбург ремизираше со Борусија Менхенгладбах

пред 2 мес.
Белгиецот по клучната победа на Интер

Лукаку: Среќен сум што сум тука, ова е најдобрата година во мојата кариера

пред 2 мес.
Белгиецот повторно клучен за тимот на Конте

ВИДЕО:Лукаку го одржа сонот на Интер за пласман во осминафиналето од ЛШ

пред 2 мес.
Уште еден кикс на стоперот на Интер

ВИДЕО: Чекајте, ова е Шкриниар за кој Сити нудеше 80 милиони евра?

пред 2 мес.
Ефикасен натпревар во Германија

ВИДЕО: Менхенгладбах со нов шамар за непрепознатливиот и индиспониран Шалке

пред 2 мес.
атрактивен гол на емболо

ВИДЕО: Менхенгладбах го растури Шахтјор, атрактивен гол на Емболо, Сити со еден гол до макисум против Олимпијакос

пред 2 мес.
Возбудлива вечер во Германија

ВИДЕО: Волфзбург го демолираше Баер Леверкузен, Ајнтрахт се спаси од пораз против Фрајбург

пред 8 мес.
Дерби на „Борусија Парк“

Бундеслигата носи пет дуели, Менхенгладбах и Баер Леверкузен во директна битка за ЛШ

пред 8 мес.