Tag: Мерцедес
Одличен почеток на новата натпреварувачка година

Луис Хамилтон победи на стартот од сезоната во Формула 1, Ферстапен најави битка со шампионот

пред 3 недели
ЏАБЕ СЕ ИЗВИНУВАШЕ

ФОТО: Фудбалерот на Баерн Минхен дојде со погрешен автомобил на тренинг- клубот жестоко го казни

пред 1 месец
со „W12 E Performance“ кон нови победи

ФОТО: Мерцедес го претстави новиот новиот болид за сезоната 2021

пред 2 мес.
Формула 1 првакот со провокација

ФОТО: Мерцедес откри детали за новиот болид, но спонзорите останаа тајна

пред 2 мес.
„СРЕБРЕНИТЕ СТРЕЛИ“ НЕ ШТЕДАТ ПАРИ ЗА БРИТАНЕЦОТ

Хамилтон останува во Мерцедес: Светскиот шампион ќе го наполни плус џебот- доби уште побогат договор

пред 2 мес.
Ковид-19 последици кај првакот во Формула 1

Хамилтон: Уништен сум не се чувствувам добро, но среќен сум што сум жив

пред 4 мес.
Во отсуство на шампионот во Формула 1

ВИДЕО: Расел со одлично возење, Ботас до пол позиција за утрешната трка во Бахреин

пред 5 мес.
ќе се изнагледаме формула 1

Ф1: Прелиминарниот календар со рекордни 23 трки за новата сезона

пред 5 мес.
шампионот наоѓа возбуда надвор од Ф1

Хамилтон несигурен: Размислува да ја напушти Формула 1

пред 6 мес.
Незаборавен ден на легендарната патека

ВИДЕО: Луис Хамилтон победи во Имола, Мерцедес испиша историја

пред 6 мес.
Фантастичен ден за возачот на шампионскиот тим  

ВИДЕО: Ботас во друштво на Шумахер, Батон и Раиконен – Мерцедес со пол позиција на Имола

пред 6 мес.
Нов тригодишен договор

Луис Хамилтон останува во Мерцедес за 120 милиони фунти

пред 7 мес.
честитки за јубилејот но во италија ќе победи мерцедес

ФОТО: Мерцедес го честита јубилејот на Ферари но не се откажува од еден-два победа во Италија

пред 7 мес.
мерцедес доминираше и во италија

ВИДЕО: Хамилтон е незапирлив, стигна до 7. пол позиција сезонава, вкупно 95. во кариерата

пред 7 мес.
триумф во белгија, монотонија во формула 1

Хамилтон е незапирлив, петта победа на седмата трка сезонава и вкупно 89. за Британецот

пред 8 мес.
Хамилтон граби кон рекордна седма титула

Хамилтон во доминантен стил ја освои ГН на Шпанија

пред 8 мес.