Tag: мерки
Ковид-19 создава нови проблеми

Холандија, Велика Британија и Словачка со нови мерки и забрана за навивачи на трибините

пред 4 недели
фудбалот не е ист како порано

ФОТОГАЛЕРИЈА: Бундеслигата со маски, мерење температура, заштита и „чудна“ радост

пред 5 мес.
конечно добри вести...

Фудбалот во Македонија може да се врати за три седмици

пред 5 мес.
полека спортот и животот се враќа во нормала....

Филипче: Спортот и обложувалниците се враќаат, мерките се олабавуваат

пред 5 мес.
нема олабавување на мерките?

Нема да се отворат обложувалниците, дали тоа значи дека спортот во Македонија ќе остане „замрзнат”?

пред 6 мес.
Министерот за спорт на Италија контра премиерот

Спадафора: Сеуште е рано да тврдиме дека Серија А ќе продолжи наскоро

пред 6 мес.
Оптимистички вести од Италија

Серија А се враќа на крајот од мај, потврдена е втората фаза подготовки, клубовите се на испит

пред 6 мес.
мерки на заштита доколку сезоната продолжи

Премиерлигата со строг протокол: Нема заедничко туширање, тренинг во групи …

пред 6 мес.
Откако беше преТставен планот за рестарт

Серија А ќе се доигра но без ВАР технологијата, здравјето на судиите е во прашање

пред 7 мес.
Подготвен и план и програма

Клубовите од Серија А се враќаат на тренинг од 4 мај ?

пред 7 мес.
Министерот за спорт на Италија најави 400 милиони евра помош

Спадафора: Големите клубови живеат во „балон од сапуница“, после оваа криза ништо повеќе нема да биде исто

пред 7 мес.
Црвено-црните одржувале растојание

Од ФК Вардар со „поздрав“ до Силекс и Шкендија: Се придржуваме до мерките (ФОТО)

пред 7 мес.
Непосредно по објавата од Бруклин

Кошаркарите на ЛА Лејкерс се во карантин, следуваат проверки за Ковид-19

пред 7 мес.
Додека цела Италија седи дома

ВИДЕО: Соиграчот на Елмас одржува форма на улица, заедно со уште неколку непознати лица

пред 7 мес.
Португалецот има нова мисија

Кристијано Роналдо во акција: Сите негови хотели на располагање за помош на погодените од Ковид-19

пред 7 мес.
Неизбежно беше вакво сценарио

Официјално: Одложени се сите натпревари во Премиерлигата до 4 април

пред 7 мес.