Tag: мертенс
Воведното коло од Серија А

ВИДЕО: Наполи славеше на гостувањето кај Парма, Елиф Елмас влезе во завршницата

пред 1 месец
Трансфер сагата заврши, Челси и Интер разочарани

ФОТО: Мертенс останува во Наполи до јуни 2022 година, Де Лаурентис воодушевен

пред 4 мес.
Некои работи се менуваат, некои не`

Потврда од Наполи за иднината на Мертес, Милик, Руиз и Кулибали

пред 5 мес.
челси извиси во трката за белгиецот

Шок во Неапол, Интер ги договори условите со фудбалерот на Наполи

пред 5 мес.
Тренерот на Елмас засега ја добива „војната“

Џенаро Гатузо ги убедил Милик, Зиелински и Мертенс да останат во Наполи

пред 5 мес.
Гатузо верува дека ова е вистинскиот избор

Наполи ја најде замената на Мертенс во Зенит за скромни 15 милиони евра

пред 6 мес.
Челси очајно сака да го доведе белгиецот

Лампард не се откажува, секој ден контактира со Мертенс

пред 6 мес.
се помали се шансите белгиецот да остане на „Сан паоло“

Ливерпул „загриза“ за ѕвездата на Наполи

пред 6 мес.
Демант за пишувањата на „Газета Дело Спорт“

Наполи негира дека преговорите со Мертенс и Зиелински се прекинати

пред 6 мес.
Премиерлигашот од втор план им ги замрсува сметките на големите

Њукасл во борба за потпис на уште две европски ѕвезди

пред 6 мес.
Белгиецот може да бира...

Челси фаворит за потписот на Мертенс

пред 6 мес.
Понудата е сериозна и богата

Интер е фаворит за потписот на Мертенс,  Англичаните чекаат на ред

пред 6 мес.
Додека цела Италија седи дома

ВИДЕО: Соиграчот на Елмас одржува форма на улица, заедно со уште неколку непознати лица

пред 7 мес.
Се очекува да настапи на „Камп Ноу“

Напаѓачот на Наполи надвор од терените наредните 10.дена?

пред 8 мес.
Елмас не доби шанса, Видал ќе го скокне реваншот

ВИДЕО: Наполи и Елмас со активен резултат против Барса ќе гостуваат на „Камп Ноу“

пред 8 мес.
Во Лондон нема голови по првите 45 минути

ВИДЕО: Наполи води против Барселона, Мертенс постигна евро-гол, Тер Штеген само трепна

пред 8 мес.