Tag: месут озил
ПЛАТАТА МУ ДОАЃА ОД ЛОНДОН

Се уште скапо го чини поранешниот клуб: Озил игра за Фенербахче, а од Арсенал добива 350 илјади евра неделно

пред 2 мес.
ЦЕЛА ГОДИНА ОГРАБУВАЛЕ НИЗ ЛОНДОН

ВИДЕО: Напаѓачите на Озил и Колашинац осудени на повеќе од 100 години затвор

пред 3 мес.
ПРИЧИНАТА БИЛА БОЈАТА НА ОЧИТЕ И КОСАТА

Крос се жали: Го критикував односот на Месут Озил кон репрезентацијата и поради тоа ме нарекоа нацист

пред 4 мес.
Голем интерес за ангажманот на поранешниот играч на Арсенал

ВИДЕО: Озил официјално претставен во Фенербахче, одбра чуден број за оваа сезона

пред 5 мес.
Плејмејкерот со интересен избор

Озил покажа дека не му е дојдено до пари, за Фенербахче ќе игра без плата до крајот на сезоната

пред 5 мес.
Озил се забавуваше на трибините

ВИДЕО: Даниел Аврамовски и Кајзери убедливо поразени од Фенербахче

пред 5 мес.
Германскиот интернационалец ќе се пресели во Турција

Арсенал се спаси од платата на Месу Озил, договорот е раскинат на заемна согласност

пред 5 мес.
Арсенал сега бара засилувања

Месут Озил ќе го засили Фенербахче до крајот на јануари

пред 6 мес.
Фудбал

ФОТО: Озил го напушта Арсенал, опцијата е клуб од Турција во кој играше Елиф Елмас

пред 6 мес.
зделка од која добијат сите

Месут Озил заминува од Англија, доби понуда од гигант од Италија која не се одбива ?!

пред 6 мес.
Германецот има замрзнат статус кај Артета

Озил: Состојбата со резултатите и со се во тимот е фрустрирачка , би сакал да му помогнам на Арсенал

пред 6 мес.
напаѓачот на „топџиите“ ќе се пресели во млс

Месут Озил се сели во МЛС лигата, три екипи веќе ги започнале преговорите

пред 6 мес.
Ќе се ослободи ли арсенал од платената ѕвезда

Шансите Озил да се пресели во Турција во јануари се 90%

пред 7 мес.
ГИ шокираше навивачите на Арсенал

Озил состави идеален тим од петмина во кој има место за напаѓачот на Јунајтед

пред 7 мес.
Откако беше изоставен од регистрираните за Премиер лигата

Озил тврди дека во Арсенал заборавиле што е лојалност: Без разлика на се`, јас ќе се борам!

пред 8 мес.
Неделно заработува 350.000 фунти

Арсенал скапо го плаќа Озил за да не биде во составот

пред 8 мес.