Tag: металург
тимот од автокоманда подготвува силен тим

ОФИЦИЈАЛНО: Металург ги престави браќата Ниокас

пред 2 дена
Богата саботна понуда од домашниот спорт

Финални битки во ракометниот Куп, полуфинална разврска во кошаркарскиот Куп на Македонија

пред 4 дена
ГО ЧЕКААТ ПОДОБРИОТ ОД БУТЕЛ- ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР

ФОТО: Вардар е првиот финалист од Купот на Македонија- победија во дербито против Металург во Автокоманда

пред 5 дена
Извршена ждрепката за купот

Купот на Македонија својот освојувач ќе го добие во „Автокоманда“

пред 3 недели
Македонскиот голман со трансфер во Унгарија

Ѓорѓески со прво интернационално искуство: Голманот на Металург потпиша за Будакалас

пред 4 недели
Црвено-црните славеа во Автокоманда

ФОТО: Вардар го доби вечното дерби во ракометната Суперлига

пред 1 месец
Во домашното првенство

Еурофарм Пелистер лесно до победа над Пролет, Металург загуби од Охрид

пред 1 месец
Богат ракометен ден во Македонија

Вардар 1961 домаќин на Еурофарм Пелистер, Марковски дебитира на клупата на Металург

пред 2 мес.
ЌЕ СЕ ИГРА ЕЗЕРСКО ДЕРБИ

Извлечени двојките во ракометниот куп на Македонија: Лесен пат Вардар и Еурофарм Пелистер до Ф-4

пред 2 мес.
НЕ ЧЕКАА НИ НОЌТА ДА ПОМИНЕ

Тренерот ја плати цената за неочекуваниот пораз: Металург веднаш по мечот со Тинекс Пролет му врачи отказ на Оливер Димитриоски

пред 2 мес.
СО СЕНЗАЦИЈА ЗАПОЧНА СУПЕРЛИГАТА

Големо изненадување на стартот на Суперлигата: Тинекс Пролет подобар од фаворитот Металург

пред 2 мес.
ЗАДОВОЛЕН ОД БОДОТ

Дупјачанец: Во вториот дел Адемар одигра многу подобро особено во одбраната, нас не стигна заморот

пред 3 мес.
ТРЕНЕРОТ НА МЕТАЛУРГ СО ЧЕСТИТКИ ДО ШПАНЦИТЕ

Димитриоски по мечот со Адемар: За мене е голема привилегија да освојам боди против голем тренер како Маноло Каденас

пред 3 мес.
ВОДЕА РЕЧИСИ ЦЕЛ МЕЧ, МЕЃУТОА НА КРАЈОТ САМО БОД

ФОТО: Металург не издржа во исто темпо цел меч- со реми ја заврши европската авантура за оваа сезона

пред 3 мес.
металург утре го пречекува адемар леон

ЕХФ одреди судии од Косово за дуелот на Металург во Европа лигата

пред 3 мес.
По убедливиот пораз од Фиверс

ВИДЕО: Утешна награда за Металург, Дупјачанец со една од најдобрите одбрани на колото во Европската лига  

пред 3 мес.