Tag: микел артета
ПОСЛЕДНА ШАНСА ВО КАРИЕРАТА

Се враќа дома: Артета подготвен да му даде шанса на Вилшер во Арсенал

пред 1 месец
ОБИД ДА ЈА РЕСТАРТИРА КАРИЕРАТА

Арсенал со последна шанса за својата легенда: Вилшер на покана на Артета ќе тренира со клубот каде ја почна кариерата

пред 1 месец
по воведните два порази, артета под притисок

Навивачите на Арсенал немаат трпение, му порачаа на Артета да си направи услуга и да си оди

пред 2 мес.
тренерот на „топџиите“ се изјасни

Артета објасни зошто Одегард е во Арсенал, драго му е што го послушале

пред 2 мес.
Шпанецот по триумфот над Челси

Артета: Не сме победиле тука цела деценија, па ова е голем резултат за нас

пред 5 мес.
ВЕЛИ БИЛЕ НЕПРЕПОЗНАТЛИВИ

Артета после поразот од Виљареал порачува: Уверен сум, можеме во финалето

пред 6 мес.
Шпанецот по поразот од Евертон

Артета: Мора побрзо да го заборавиме ова разочарување, ги разбирам протестите на навивачите

пред 6 мес.
ВЕЛИ НЕ МОЖЕЛЕ ДА СВРЗАТ ТРИ ДОДАВАЊА

Артета во шок по мечот со Ливерпул: Заслуживме да загубиме и со поголема разлика

пред 7 мес.
„топџиите“ го следат подолго време

Арсенал купува играч од Бетис за 68 милиони фунти

пред 7 мес.
Шпанецот бил среќен на „Емирати“

Артета проговори за евентуалната понуда од Барселона и плановите со Арсенал

пред 8 мес.
Куман ќе заработи отказ

Лапорта ако стане претседател на Барселона ќе го донесе Артета

пред 8 мес.
Шпанецот за моменот прозвучи како Мурињо

Артета: Екстремно сум разочаран затоа што загубивме, ние бевме подобриот тим

пред 8 мес.
Тренерот на Арсенал по поразот од Саутепмтон

Артета: Тажен сум затоа што сме елиминирани, сега се насочуваме кон трансфер пазарот

пред 9 мес.
озил не игра за арсенал

Артета нема проблем Озил да си оди веднаш од Арсенал, но само под еден услов

пред 9 мес.
Промени мора да има во клубот од Лондон

Артета ќе го „проветрува“ Арсенал, седумина ќе си заминат од првиот тим

пред 10 мес.
тврди дека е потешко да си тренер отколку фудбалер

Артета признава, не спијам ноќе, имам главоболки од резултатите на Арсенал

пред 10 мес.