Tag: милан
Нов неочекуван кикс на „Росонерите“

ВИДЕО: Распадори го шокираше Милан, Сасуоло со пресврт на „Сан Сиро“

пред 19 часа
Не било време за коментирање

Пиоли за Суперлигата: Ги послушав советот од челниците на мојот клуб

пред 1 ден
порака од поранешен играч на интер, милан и рома

Исфрлете ги Јувентус, Интер и Милан од Серија А !

пред 2 дена
Милан забележа триумф против Џенова

ВИДЕО: Милан ја победи Џенова , Пандев доби 15 минути

пред 4 дена
Полувреме во Италија

ВИДЕО: Ребиќ отвори со феноменален гол , Дестро возврати за егал

пред 4 дена
Хрватскиот репрезентативец со ефектен погодок

ВИДЕО: Прекрасен гол на Ребиќ , Милан води против Џенова

пред 4 дена
џенова по бодови во милано, ибрахимовиќ ќе гледа од трибини

ФОТО: Пандев од клупата против Милан, Пиоли без главната ѕвезда против Џенова

пред 4 дена
ЌЕ БИДЕ ЅВЕЗДА НА ЛЕТНИОТ ПРЕОДЕН РОК

Фиорентина бара 40 милиони евра: Рома и Милан во битка за напаѓачот на Виола

пред 5 дена
СЕ ПОДАЛЕКУ ОД ОСТАНУВАЊЕ ВО МИЛАН

Мино Раиола ги кажал барањата: Донарума да стане најплатен голман на свет

пред 5 дена
За месец март

Манџукиќ ја покажа хуманата страна – ќе ја донира платата од Милан

пред 5 дена
Во летниот преоден рок

Барселона ќе го продаде Умтити за да го купи Ромањоли

пред 6 дена
ВЕЛИ МЕЧТАЕЛ ДА ИЗГЛЕДА ВАКА

ФОТО: Делува непрепознатливо- Гонзало Игуаин во финишот на кариерата сосем го промени стилот

пред 1 нед.
КАЗНА КОЈА МОЖЕ ДА МУ СТАВИ КРАЈ НА КАРИЕРАТА

Бил дел од сопствеништво на спортска обложувалница: На Ибрахимовиќ му се заканува суспензија од три години

пред 1 нед.
ЧЕТИРИ КЛУБА ПО ХРВАТОТ

Се подалеку од останување во Милан: Белгиските медиуми јавуваат дека Манџукиќ ќе направи спектакуларен трансфер во Белгија

пред 1 нед.
Ибрахимовиќ доби казна од еден натпревар

Златан ќе паузира против Пандев, Швеѓанецот казнет со еден натпревар

пред 1 нед.
Пиоли посочи дека немало навреди

Ибрахимовиќ ќе добие минимална казна за црвениот картон против Парма

пред 1 нед.