Tag: милано
вечерва во келн стартува ф4

ЕВРОЛИГА Ф4: ЦСКА ја брани титулата, можат ли Мициќ и Ефес да стигнат до врвот на Европа! Барса прв фаворит!

пред 4 мес.
Локалната власт бара одговорност и санкции

Навивачите на Интер ги прекршиле Ковид-19 протоколите во прославата на титулата

пред 5 мес.
Има право на уште една жалба

Робињо ќе мора во затвор девет години, поради силувањето на младата Албанка

пред 6 мес.
Екипата на Пиоли ги добива најавените засилувања

ВИДЕО: Марио Манџукиќ ги мина лекарските прегледи во Милан, наскоро доаѓа и Томори

пред 8 мес.
Апелација му ја одби жалбата

Робињо девет години во затвор поради силување

пред 9 мес.
Одлични вести за навивачите на Милан

Златан Ибрахимовиќ се враќа на тренинг, ќе биде подготвен за дербито со Интер

пред 11 мес.
Преговорите ќе започнат наскоро

Милан ќе се обиде да ги убеди Донарума и Чалханоглу да потпишат нови договори

пред 11 мес.
Росонерите ќе играат во плејофот од Лига Европа

ВИДЕО: Милан се намачи за победа над Бодо, Чалханоглу постигна два гола

пред 12 мес.
Барселона изгледа ќе остане со празни раце

Реал Мадрид понудил 100 милиони евра за Лаутаро Мартинез, преговорите со Интер се во завршна фаза

пред 1 година
Преоговорите се во пауза

Милан ќе го почека а може и нема да го дочека Ибрахимовиќ

пред 1 година
Не е секогаш лесно да бидете во друштво на најдобрите

Бенасер: Со Ибра секогаш сакате да постигнете повеќе, во спротивно ќе ве убие

пред 1 година
менаџерката на икарди ги следи интер од далечина

ФОТО: Ванда разголена во базен го мерка култниот стадион во Милано

пред 1 година
италија е следна дестинација на меси

Меси купува куќа во Италија и тоа во Милано, навивачите на нозе

пред 1 година
нов шок за турскиот великан

ВИДЕО: Шампионскиот тим на Фенербахче се распаѓа, Датоме го напушти Истанбул

пред 1 година
Расправијата со Газидис повод за промени

Ибрахимовиќ ќе го напушти Милан на крајот од оваа сезона

пред 1 година
Швеѓанецот отворено за проектот

Ибраихмовиќ во војна со Газидис: Ова не е Милан што јас го знаев

пред 1 година