Tag: миркуловски
миркуловски по настапите со репрезентација позитивен на ковид

Вецлар потврди: Миркуловски е позитивен на Ковид-19 (ФОТО)

пред 7 мес.
има убаво чувство по победата над светскиот првак

Миркуловски: Одамна немам победено репрезентација од прва класа, функциониравме одлично

пред 7 мес.
Состав кој буди убави спомени

ФОТО: Бојсен не потсети на шампионскиот Металург со Червар на клупата

пред 1 година
Победи на Кузмановски и Томовски, порази за Талески и Миркуловски

ФОТО: Филип Кузмановски го совлада тимот на Талески, пораз на Миркуловски и Вецлар

пред 2 години
Различен учинок на нашите интернационалци во Бундеслигата

ФОТО: Пешевски и Штутгарт победија, Вецлар и Миркуловски загубија, Томовски со една одбрана

пред 2 години
Миркуловски полека се збогува со активното играње ракомет

Филип Миркуловски ќе остане во Вецлар, но како помошник тренер

пред 2 години
Интерсен ден во Бундес лигата

Кузмановски славеше во „македонското дерби“ против Миркуловски

пред 2 години
Миркуловски повторно перфектен

Миркуловски го остави без бодови Томовски, Кузмановски сигурен со Магдебург

пред 2 години
Неверојатен натпревар на Миркуловски и Вецлар

Миркуловски и Вецлар го надиграа Кил на негов терен

пред 2 години
Томовски го даде својот допринос

Екипата на Мартин Томовски го шокираше тимот на Фленсбург

пред 2 години
Ракомет

Вецлар на гости го совлада Лајпциг, Миркуловски без погодок

пред 2 години