Tag: миркуловски
Состав кој буди убави спомени

ФОТО: Бојсен не потсети на шампионскиот Металург со Червар на клупата

пред 9 мес.
Победи на Кузмановски и Томовски, порази за Талески и Миркуловски

ФОТО: Филип Кузмановски го совлада тимот на Талески, пораз на Миркуловски и Вецлар

пред 11 месец
Различен учинок на нашите интернационалци во Бундеслигата

ФОТО: Пешевски и Штутгарт победија, Вецлар и Миркуловски загубија, Томовски со една одбрана

пред 11 месец
Миркуловски полека се збогува со активното играње ракомет

Филип Миркуловски ќе остане во Вецлар, но како помошник тренер

пред 12 мес.
Интерсен ден во Бундес лигата

Кузмановски славеше во „македонското дерби“ против Миркуловски

пред 1 година
Миркуловски повторно перфектен

Миркуловски го остави без бодови Томовски, Кузмановски сигурен со Магдебург

пред 1 година
Неверојатен натпревар на Миркуловски и Вецлар

Миркуловски и Вецлар го надиграа Кил на негов терен

пред 1 година
Томовски го даде својот допринос

Екипата на Мартин Томовски го шокираше тимот на Фленсбург

пред 1 година
Ракомет

Вецлар на гости го совлада Лајпциг, Миркуловски без погодок

пред 1 година